DUNLOP: PROJEKT FUTURE RACE CAR CHALLENGE

Dun_pr 11

W ramach akcji Dunlop Future Race Car Challenge, Dunlop przez kilka ostatnich tygodni zbierał opinie ekspertów branżowych i fanów motoryzacji na temat przyszłości samochodów wyścigowych i sportu motorowego.

We współpracy z GreenGT, BAE Systems, Imperial College London i Flybrid Automotive (należącej do Torotrak plc), producent opon prognozował przyszłość układów napędowych, aerodynamiki, hamulców oraz opon, równocześnie inspirując fanów do dzielenia się własnymi przemyśleniami i pomysłami.


Zobacz także:
SPORT
OPONY


Szkice i propozycje zostały już złożone, dlatego Dunlop zaprosił do współpracy renomowanego projektanta samochodów wyścigowych Sergio Rinlanda. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu, połączy in wszystkie pomysły w profesjonalny projekt.

Aby zobaczyć, jak Sergio recenzuje najlepsze pomysły i rozpoczyna tworzenie szkicu, wystarczy kliknąć w link: http://www.youtube.com/watch?v=0Lc6WxF8M8Y.

Sergio ma za sobą długą i bogatą historię w sporcie motorowym. Współpracował z kilkoma zespołami wyścigowymi, takimi jak Williams, Brabham, Sauber i Benetton, a także z Eagle-Toyota w Indycar i zespołem Opla w mistrzostwach Niemiec klasy Touring. Obecnie prowadzi własną firmę konsultingową ASTAUTO, która pracuje między innymi nad pojazdami sportowymi klasy IndyCar, GP2 i LMP. Firma ASTAUTO jest również bardzo zaangażowana w rozwój alternatywnych źródeł zasilania oraz projektów z zakresu samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Dunlop przedstawi przełomowy projekt autorstwa Sergio Rinlanda już 31 lipca br. wraz z krótkim filmem pokazującym proces projektowania samochodu wyścigowego przyszłości.

Dunlop Future Race Car Challenge to projekt polegający na wymianie pomysłów na temat przyszłości samochodów wyścigowych i ich kształtu za 125 lat. Dunlop, we współpracy z partnerami nagrał krótkie filmy z pomysłami na przyszłe rozwiązania z zakresu przeniesienia napędu, aerodynamiki, hamulców i opon. Zadaniem filmów jest inspirowanie entuzjastów sportów motorowych i przyszłych projektantów do naszkicowania lub opisania swoich pomysłów na temat przyszłości poszczególnych komponentów.

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących światowych producentów opon klasy high i ultra high performance. W 24-godzinnym wyścigu Le Mans jako sponsor odniósł już w 1924 r. pierwsze swoje zwycięstwo i jest rekordzistą wśród producentów opon pod względem liczby sukcesów w tym wyścigu, (34 triumfy).