DUNLOP PRZEDŁUŻYŁ UMOWĘ Z WYŚCIGOWYMI CYKLAMI MOTOGP

suzuk-aa1

Dunlop przedłużył umowę, na mocy której będzie oficjalnym dostawcą opon dla Mistrzostw Świata FIM Moto2 i Moto3 w sezonach 2018, 2019 i 2020.

Obie kategorie są integralną częścią weekendowych wyścigów MotoGP. To sportowy i rozrywkowy cykl o szerokim, międzynarodowym zasięgu. Tylko w serii 2017 startowało 86 zawodników z 18 krajów.


Zobacz także:

SPORT

MOTOCYKLE


 

Klasa Moto2 powstała w 2010 roku, a Moto3 w 2012 roku. Dunlop jest wyłącznym partnerem oponiarskim od początku istnienia obu mistrzostw, po sukcesach jako dostawca opon dla kategorii 250 ccm i 125 ccm, które istniały przed utworzeniem nowych kategorii wyścigów.

W ten sposób brytyjski producent kontynuuje zaangażowanie w Motocyklowe Mistrzostwa Świata. Co ciekawe, opony marki znalazły się na motocyklu zwycięzcy pierwszego wyścigu klasy 500 ccm, rozegranego w 1949 roku (Les Graham, AJS). Z kolei w kategorii 250 ccm GP, do chwili zastąpienia tej kategorii przez Moto2, Dunlop zdobył 17 mistrzostw świata.

Od debiutu nowych klas, mistrzami tych dyscyplin byli między innymi Marc Marquez, Johann Zarco, Pol Espargaro i Maverick Vinales, których zwycięstwa potwierdzają atrakcyjność formuły MotoGP.

– To dla nas zaszczyt kontynuować wieloletnią współpracę z Dunlop w ramach motocyklowych wyścigów Grand Prix. Opony to jeden z najważniejszych elementów konkurencji na najwyższym, światowym poziomie, a Dunlop to doskonały partner dla Moto2 i Moto3. Obie kategorie w dalszym ciągu stwarzają okazję do oglądania jednych z najlepszych wyścigów i pojedynków na świecie. Kolejne trzy sezony wspólnych zmagań to dla wszystkich zaangażowanych okazja do świętowania – powiedział Paul Serracanta, dyrektor zarządzający Dorna Sports.

– Z dumą kontynuujemy długą i owocną współpracę z Dorna w Moto2 i Moto3. Stale dążymy do innowacji i wprowadzamy nowe technologie do sportu. Podczas finałowej rundy sezonu 2017 w Walencji, wprowadziliśmy nową specyfikację opon w kategorii Moto2, którą wybrał zwycięzca wyścigu – Miguel Oliveira. Wyścigi motocyklowe na najwyższym poziomie umożliwiają nam testowanie i rozwijanie nowych konstrukcji i mieszanek. Rezultaty tych badań znajdują później zastosowanie w oponach dostarczanych na rynek, jak w przypadku wielokrotnie nagradzanych produktów, takich jak Dunlop SportSmart MAX i nowej SportSmart TT – stwierdził Xavier Fraipont, dyrektor zarządzający Dunlop Motorcycle i Motorsport w regionie EMEA.

Dunlop będzie też w dalszym ciągu promować nagrodę #ForeverForward. Trafia ona do motocyklistów, którzy wykazują ogromną determinację, wysoki poziom umiejętności i intuicji, co przekłada się na największą liczbę wyprzedzeń w sezonie. W 2017 roku nagroda trafiła do Andrea Migno, który uzyskał rekordowy wynik 137 w 18 wyścigach klasy Moto3.