DUNLOP: NOWA, MIĘKKA OPONA MX – GEOMAX MX34

Dunlop rozwija gamę opon motocrossowych Geomax wprowadzając nowy, wszechstronny model MX34 które sprawdzą się w wyścigach.

Opona oferuje zawodnikom motocrossowym większą przyczepność na wszystkich poziomach umiejętności, od profesjonalistów po amatorów.


Zobacz także:

GOODYEAR: OPONY AVON TYRES W OFERCIE MOTOCYKLOWEJ MARKI
 

OPONY


 

Opony Geomax MX34 będą dostępne od lipca b.r. w 17 rozmiarach, w tym 10, 12, 14, 17, 19 i 21 cali na przód oraz 10, 12, 14, 16, 18 i 19 cali na tył.

Nowy model zastępuje oponę Geomax MX33, która była chętnie stosowana przez motocyklistów ze względu na jej wszechstronność jazdy na różnych nawierzchniach oraz w zmiennych warunkach pogodowych. W stosunku do poprzedniczki Geomax MX34 została wzbogacona o wiele innowacji.

Jedź jak mistrz: technologia sprawdzona w wyścigach

Nowa opona charakteryzuje się ulepszoną konstrukcją zarówno z przodu, jak i z tyłu. W oponie na przód zastosowano zoptymalizowaną budowę klocków i unowocześnioną mieszankę, dzięki czemu MX34 oferuje lepszą przyczepność i trwałość w porównaniu do poprzedniego modelu. Ponadto większe odstępy między klockami pozwalają lepiej odprowadzać błoto.

W tylnej oponie środkowe klocki są o 11% wyższe i 44% szersze, co przekłada się na lepszą trakcję. Zwiększona przyczepność tylnej opony zapewnia motocyklistom znacznie lepsze przyspieszenie, wyczucie jazdy i sprzężenie zwrotne.

Geomax MX34 oferuje również lepszą przyczepność podczas ruszania, a także ułatwione przyspieszanie na starcie.

Na oponach Geomax MX34 ścigali się już jedni z najlepszych zawodników motocrossowych na świecie, zarówno w Mistrzostwach Świata w Motocrossie (MXGP) FIM, jak i AMA Supercross Championship. Niezależnie od tego, czy chodzi o motocross, czy wyścigowe slicki do superbike’ów, Dunlop współpracuje z zespołami, aby rozwijać kolejne generacje opon na tor, zapewniając wszystkim zawodnikom sprawdzone osiągi.

Nowa Dunlop Geomax MX34 to jeszcze więcej trakcji i tempa w porównaniu z i tak już wyjątkową poprzedniczką. Współpracując z najlepszymi zespołami w MXGP i Supercrossie, ulepszyliśmy szereg aspektów, aby zapewnić zawodnikom na wszystkich poziomach lepszą trwałość, trakcję i kontrolę poślizgu na szerokim spectrum miękkich i pośrednich nawierzchni. Wraz z Geomax MX14 i MX53, z dumą oferujemy naszą najsilniejszą jak dotąd gamę opon motocrossowych, czerpiących z innowacji wypracowanych w najbardziej wymagających mistrzostwach powiedział Luca Davide Andreoni, Marketing Manager Dunlop Motorcycle w Europie.

Nowa opona plasuje się pomiędzy zorientowanym na piasek i błoto modelem Geomax MX14, a przygotowaną na średnio twardą nawierzchnię oponą Geomax MX53.