DUNLOP: SPORT MAXX RT – RACING TECHNOLOGY

Dunlop rozszerza swoją ofertę w Europie o model o wybitnie sportowym charakterze – oponę Dunlop Sport Maxx RT (Racing Technology). Została ona zaprojektowana specjalnie z myślą o amatorach aut o potężnych silnikach, którzy chcą spróbować swych sił w walce o pierwsze lokaty podczas najbardziej prestiżowych wyścigów świata.

Atutem nowej opony jest wykorzystanie rozwiązań technologicznych stosowanych dotąd na torach wyścigowych. Sport Maxx RT wyróżniają się wyższą przyczepnością dzięki mieszance gumowej pochodzącej z opon wyczynowych, która zapewnia lepsze dostosowywanie się opony do różnorodnych dróg oraz doskonałą przyczepność zarówno na suchych, jak i na mokrych nawierzchniach. Opona jest również bardzo stabilna dzięki masywnym blokom barkowym bieżnika, które zwiększają powierzchnię styku z nawierzchnią podczas pokonywania zakrętów, szczególnie przy dużej prędkości.

Opona wyróżnia się dużą odpornością na aquaplanning dzięki centralnym rowkom, które usuwają większe ilości wody. Okrągła stopka opony umożliwia usuwanie wody przez rowki poprzeczne, dzięki czemu opona przenosi moc na nawierzchnię drogi, a nie na powierzchnię wody.

Krótszą drogę hamowania, szczególnie z wysokich prędkości, osiągnięto poprzez zastosowanie specjalnych bloków hamujących wbudowanych w rzeźbę bieżnika. Bloki te, wzmocnione blokami poprzecznymi, przeciwdziałają unoszeniu tylnej krawędzi opony, dzięki podwyższonej sztywności.

Sport Maxx RT przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa przez pojazd m.in. poprzez ograniczenie wytwarzania ciepła przez oponę podczas kontaktu z nawierzchnią oraz zastosowanie aerodynamicznych ścian bocznych i gładkich barków, które redukują opór powietrza.

Niedawno przeprowadzone przez TÜV badania opon Sport Maxx RT potwierdzają ich wysokie parametry. Opona Sport Maxx RT debiutuje na rynku w czasie, kiedy kierowcy i producenci oryginalnego wyposażenia coraz częściej odchodzą od kół o średnicy 16 cali na rzecz 17- i 18-calowych, czyli rozmiarów, w których oferowana będzie opona Sport Maxx RT. Nowa opona powstała z przeznaczeniem do marek samochodów o dużych mocach, takich jak Audi, Maserati, Mini, BMW, Jaguar czy Mercedes AMG.