DUNLOP: SUKCESY W MOTOCROSSIE I CROSSIE

M 1_Robert Michalski

Miniony rok w polskim motocrossie obfitował w interesujące wydarzenia. W wielu imprezach motocross i cross country brali udział zawodnicy ze wspieranych przez Dunlopa zespołów.

Trasy wyścigów wymagały doskonałego przygotowania kondycyjnego, a także odpowiedniego doboru sprzętu i ogumienia, co pomogło zawodnikom sprostać krętym, wyboistym i nieraz piaszczystym trasom.

Bros Racing Team – braterska rywalizacja

Polscy zawodnicy motocrossowi odgrywają coraz ważniejszą rolę na arenie międzynarodowej. Wśród nich wyróżnia się Bros Racing Team – motocyklowy zespół z Marek koło Warszawy. Tworzą go dwaj bracia – Karol i Łukasz Kędzierscy. Bracia – zawodnicy Automobilklubu Polski wypożyczeni do KM Górnik Bogdanka z Łęcznej – rywalizują ze sobą, ale jednocześnie mocno się wspierają, co pomogło im uzyskać znakomite wyniki w ubiegłorocznych imprezach.

Karol „Carlos” Kędzierski w minionym sezonie cztery razy stawał na najwyższym stopniu podium w kategoriach MX Open, MX2, cross country klasa Senior 1 oraz w zespołowych Mistrzostwach Polski (wraz z bratem Łukaszem oraz Maciejem Więckowskim). Karol zajął także trzecie miejsce w Pucharze Europy Cross Country w kategorii Senior.

Łukasz Kędzierski, młodszy brat „Carlosa”, w 2012 roku zdobył tytuł Wicemistrza Polski w klasie MX Open, Mistrza Polski w klasie MX1, Mistrza Polski Cross Country w klasie Senior 2, zajął także drugie miejsce w Pucharze Europy Cross Country w grupie Senior, ósmą lokatę w Mistrzostwach Europy w Motocrossie w klasie EMX-OPEN oraz trzecią pozycję w Otwartych Mistrzostwach Lubelszczyzny (OML) w klasie OPEN.

M 6_Łukasz Kurowski

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z ubiegłego sezonu. Nie spodziewaliśmy się aż tak dobrych wyników. Teraz jednak myślimy już tylko o nadchodzącym sezonie i powoli zaczynamy przygotowania. Skupiamy się przede wszystkim na wyleczeniu kontuzji, a na tory motocrossowe wrócimy na początku marca – powiedział Łukasz Kędzierski.

TNT Motocross – kuźnia talentów

TNT Motocross to założony w 2001 roku klub motorowy z Nowego Dworu Mazowieckiego. Organizuje treningi jazdy na motocyklach zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Klub dysponuje własnym torem motocrossowym. Zawodnicy TNT Motocross z powodzeniem startują w imprezach rangi Mistrzostw Polski, czego świadectwem są wyniki osiągnięte w minionym sezonie.

Robert Michalski to weteran TNT Motocross. Na motocyklu ściga się od wielu lat. Pracuje także jako trener, przekazując swoje cenne doświadczenia dzieciom i młodzieży. Miniony rok był pełen wyzwań dla Roberta – zawodnik wygrał Puchar Ziemi Świętokrzyskiej w klasie weteran, zaś oprócz własnych startów, mógł także obserwować pierwsze rajdy swojej podopiecznej Marysi Staniak.

– Sezon 2012 był dla mnie bardzo udany, pomimo pewnego niedosytu spowodowanego tym, że nie mogłem wziąć udziału we wszystkich zawodach. Bardzo się cieszę, iż w minionym roku na torach motocrossowych zadebiutowała moja wychowanka, Maryśka Staniak. Kupiła stary motocykl jesienią 2011 roku, a już w 2012 roku zaczęła regularne treningi i starty w zawodach. W tym roku planuje wystartować w Mistrzostwach Polski kobiet oraz w OML – powiedział Robert Michalski.

M 7_Sylwia Siebielec

Sylwia Siebielec to jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek TNT Motocross. Z motocrossem związana od 8 lat, w sezonie 2012 zajęła trzecią lokatę w Pucharze Polski Kobiet MX.

– Ubiegły sezon był dla mnie bardzo udany – zdołałam stanąć na finałowym podium Pucharu Polski Kobiet MX. Żałuję, że nie udało mi się wystartować w innych zawodach, więc już nie mogę się doczekać kolejnych startów. Cieszę się, że mogę jeździć w zawodach i apeluję do wszystkich miłośniczek motocrossu: dziewczyny, wsiadajcie na motocykle i trenujcie, trzymam za was kciuki! – powiedziała Sylwia Siebielec.

Monika Kaniewska z TNT Motocross to zawodniczka z 9-letnim doświadczeniem. Z powodu licznych kontuzji, minionego sezonu jednak nie zaliczy do udanych. Pomimo problemów ze zdrowiem, zdołała jednak stanąć na podium OML (drugie miejsce) i zajęła czwartą lokatę w Pucharze Polski Kobiet.

M 2_Monika Kaniewska

– Mój motocykl zawiódł tylko raz – na ostatniej rundzie OML. Na szczęście nie zaważyło to na końcowym wyniku. Z kolei opony Dunlop, na których startowałam, okazały się niezawodne. Pomogły mi w osiągnięciu dobrych wyników. Jestem zadowolona z minionego sezonu i liczę na to, że kolejny będzie jeszcze lepszy – powiedziała Monika Kaniewska.

Michał Jońca to jeden z młodszych zawodników klubu, tegoroczny maturzysta. Z powodu kontuzji musiał opuścić dwie eliminacje Mistrzostw Polski MX, przez co nie zrealizował swojego celu – wejścia do piątki najlepszych zawodników w Polsce w swojej klasie. Zapowiada jednak walkę o ten cel w kolejnym sezonie.

– Cieszę się, że mogłem startować na oponach Dunlopa. Duży wybór modeli umożliwiał dobór optymalnej opony na każdy tor. Szczególnie przypadł mi do gustu model Dunlop Geomax MX11, znakomicie spisujący się zarówno na piaszczystej, jak i błotnistej nawierzchni. Dzięki tym oponom motocykl płynnie przyspiesza, nie zakopuje się i jest bardzo stabilny. O jakości opon świadczy fakt, że cały sezon przejeździłem bez kapcia – powiedział Michał Jońca.

SONY DSC

Kurowski MX Training – duże oczekiwania

Łukasz Kurowski, kolejny zawodnik wspierany przez Dunlopa, ma na swoim koncie już sporo sukcesów. W sezonie 2012 ich lista niestety się nie wydłużyła – na przeszkodzie stanęła poważna kontuzja.

– Pierwsza połowa sezonu była dla mnie udana, startowałem w Mistrzostwach Świata w Super Enduro w Łodzi. Później niestety doznałem kontuzji – zerwałem przyczep mięśnia udowego. Za to moja podopieczna, Zosia Radziwiłowicz, odniosła dwa znaczące sukcesy: zajęła drugie miejsce w Pucharze Polski Kobiet i pierwsze miejsce w klasie kobiet w OML. W kolejnym sezonie planuję start m.in. w Mistrzostwach Świata w Enduro, natomiast Zosia otrzymała powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy – powiedział Łukasz Kurowski.

Kolejne wyzwania

Dunlop jest związany z polskim motocrossem od 1999 roku, zatem rozpoczyna właśnie 14. rok współpracy z czołowymi polskimi zawodnikami tej dyscypliny.

M 3_Sylwia Siebielec

– Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięć zawodniczek i zawodników, których od lat wspieramy. Dali nam dużo radości w minionym roku. Cieszą nas ich znakomite osiągnięcia w tym jakże ciekawym, ale i trudnym sezonie. Czekamy na kolejne sukcesy naszych podopiecznych na polskich i europejskich torach motocrossowych w 2013 roku – powiedział Adam Baranowski, Menedżer ds. opon Motocyklowych i Sportowych w Goodyear Dunlop Tires Polska.

– Cieszę się, że taka firma jak Dunlop aktywnie wspiera polski motocross – nie tylko doświadczonych zawodników, ale też młodych ludzi zaczynających swoją przygodę z tym sportem. Przy wsparciu Dunlopa możemy między innymi szkolić młodych ludzi, dzięki czemu nie tylko mają oni możliwość przeżycia niepowtarzalnych sportowych emocji, ale również będą bardziej pewni kiedy wyjadą swoimi jednośladami na drogi publiczne. Dzięki temu zwiększamy ich bezpieczeństwo na drogach. A widok młodego motocyklisty, który debiutuje w zawodach lub unosi pierwszy w życiu puchar, jest bezcenny – powiedział Robert Sztilianow, manager TNT Motocross.