EURONCAP: CHEVROLET TRAX BEZ ZARZUTU

Chevrolet Trax - Euro NCAP frontal crash

Model Trax, najnowszy SUV Chevroleta, zdobył pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez niezależną organizację Euro NCAP (European New Car Assessment Program).

Chevrolet Trax jest siódmym Chevroletem, który otrzymał najwyższą ocenę z zakresu bezpieczeństwa Euro NCAP, dołączając tym samym do „pięciogwiazdkowych” modeli Aveo, Volt, Cruze, Orlando, Malibu i Captiva.


Zobacz także:
BEZPIECZEŃSTWO
EURONCAP


Wyniki ogłoszonych dziś testów bezpieczeństwa, przeprowadzonych według nowego, dużo bardziej rygorystycznego protokołu Euro NCAP 2013, pokazują, że Chevrolet Trax jest jednym z najbezpieczniejszych aut w swoim segmencie.

– Elegancka, muskularna sylwetka modelu Trax już na pierwszy rzut oka sugeruje wysoki poziom ochrony. Klienci kupują auta typu SUV m.in. ze względu na ich bezpieczną konstrukcję, dlatego jesteśmy dumni z najwyższej oceny przyznanej w tym zakresie przez Euro NCAP – powiedziała Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet i Cadillac Europe.

Chevrolet Trax

Trax zakończył test ochrony dorosłych pasażerów z doskonałym wynikiem 94 proc. Model ten otrzymał maksymalną ocenę punktową m.in. w teście uderzenia bocznego w barierę, zapewniając podróżującym odpowiednią ochronę wszystkich części ciała. Eksperci z Euro NCAP dobrze ocenili również zachowanie konstrukcji nadwozia podczas zderzenia czołowego. Z kolei ochronę pasażerów przed urazami spowodowanymi szarpnięciem podczas uderzenia w tył pojazdu zapewniają regulowane fotele i zagłówki.

W kategorii ochrony dzieci przewożonych na pokładzie samochodu Trax zdobył dobre oceny w teście zderzenia bocznego i w zakresie instalacji fotelików dziecięcych.

Przedstawiciele Euro NCAP ogłosili jednocześnie, że w kwestii ochrony pieszych zderzak Chevroleta Traxa zapewnia dobrą ochronę w każdym zakresie, co jest jednoznaczne z przyznaniem maksymalnej oceny.

Chevrolet Trax spełnił również wymagania instytutu Euro NCAP w zakresie systemów bezpieczeństwa, oferując standardowo elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) oraz układ ograniczenia prędkości.

Chevrolet Trax

Dla Chevroleta bezpieczeństwo użytkowników samochodów jest priorytetem, dlatego firma wprowadziła do oferty funkcję Siri Eyes Free. Za pośrednictwem technologii Chevrolet MyLink instalowanej na pokładzie modelu Trax użytkownicy korzystający z kompatybilnego iPhone’a mogą zlecić funkcji Siri, czyli inteligentnemu asystentowi, wykonanie wielu różnych zadań. W tym czasie kierowca może bezpiecznie skupić się na obserwacji drogi i nie musi odrywać rąk od kierownicy.

Chevrolet Trax wszedł do sprzedaży w Europie w maju tego roku. Samochód oferuje nabywcy cechy typowego SUV-a przy zachowaniu dynamiki jazdy i niskiego zużycia paliwa, jakie są charakterystyczne dla mniejszego samochodu osobowego. Ponadto nowy SUV Chevroleta wyróżnia się wszechstronnymi rozwiązaniami, poczynając od nowoczesnej kabiny pasażerskiej, przez napęd na cztery koła, a kończąc na możliwościach przyłączeniowych, będących zasługą technologii Chevrolet MyLink.

Model Chevrolet Trax przetestowany przez ekspertów z instytutu Euro NCAP to wersja LT, wyposażona w napęd na przednie koła i 130-konny silnik wysokoprężny o pojemności 1,7 litra.