EURONCAP: SUZUKI SX-4 S-CROSS NA 5 GWIAZDEK

SX4 S-CROSS

Suzuki SX4 S-CROSS dołączył do grona najbezpieczniejszych samochodów w Europie. Zgodnie z wynikami testów zderzeniowych Euro NCAP, nowemu crossoverowi Suzuki przyznano najwyższą możliwą ocenę – 5 gwiazdek.

Dodatkowo nowy model otrzymał bardzo wysoki wynik w określonych kategoriach oceny Euro NCAP (np. ochrona pieszych). Uzyskanie najwyższej oceny w testach zderzeniowych Euro NCAP potwierdziło wysoki poziom bezpieczeństwa tego samochodu.


Zobacz także:
BEZPIECZEŃSTWO


Wzmocnione nadwozie z kontrolowanymi strefami zgniotu w sposób progresywny pochłania energię ewentualnej kolizji i rozprowadza ją z dala od pasażerów zgodnie z koncepcją bezpiecznej konstrukcji nadwozia TECT (Total Effective Control Technology) opracowaną przez Suzuki.

Zastosowane elementy bezpieczeństwa czynnego i biernego zapewniają ochronę kierowcy i pasażerów. Czynne systemy bezpieczeństwa, w które wyposażony jest SX4 S-CROSS to m.in.: system stabilizacji toru jazdy ESP z kontrolą trakcji, system monitorowania ciśnienia w oponach TPMS, tempomat wraz z ogranicznikiem prędkości, który zapobiega przekroczeniu zadanej prędkości pojazdu. Bierne systemy bezpieczeństwa w SX4 to m.in.: 7 poduszek powietrznych (łącznie z poduszką kolanową) zapewniających ochronę kierowcy i pasażerów w przypadku uderzenia w tył, przód lub bok pojazdu, pasy bezpieczeństwa z napinaczami pirotechnicznymi oraz ogranicznikami ich siły napięcia, system składania pedału hamulca redukujący obrażenia stóp i nóg w chwili kolizji.

Ponadto, przód samochodu zawiera elementy redukujące stopień potencjalnych obrażeń powstałych w czasie kolizji z udziałem osoby pieszej. Odpowiednia konstrukcja maski, podszybia, wycieraczek oraz zderzaków zmniejsza stopień potencjalnych obrażeń zaistniałych w ewentualnym wypadku z udziałem pieszego.

Organizacja Euro NCAP przyznaje testowanym samochodom ocenę od 1 (najniższej) do 5 (najwyższej) gwiazdek. Ilość przyznanych gwiazdek odzwierciedla przyznaną ocenę w testach sprawdzających ochronę dorosłych pasażerów, ochronę dzieci, ochronę pieszych i systemy bezpieczeństwa.