EURONCAP: VOLKSWAGEN T6.1 OKAZAŁ SIĘ BARDZO BEZPIECZNY

Euro NCAP przetestowało bezpieczeństwo w dziewiętnastu lekkich samochodach dostawczych różnych marek. Skupiano się przede wszystkim na dostępności i funkcjonalności aktywnych systemów bezpieczeństwa.

Volkswagen Transporter T6.1 znalazł się na szczecie zestawienia i nagrodzony został złotym medalem firmy testującej.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO

UŻYTKOWE


 

Prawdziwy boom w handlu internetowym, który obserwujemy w ostatnich latach, doprowadził do wzrostu zapotrzebowania na usługi logistyczne. W związku z tym na drogach i ulicach miast rośnie liczba samochodów dostawczych. Dla konsorcjum NCAP jest to okazja by dokonać przeglądu oraz oceny dostępności i funkcjonalności systemów wsparcia kierowcy oferowanych przez samochody dostawcze segmentu B i C/D o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Po przeprowadzeniu szczegółowych testów, NCAP najwyżej oceniło Volkswagena Transportera T6.1. W uzasadnieniu przyznania nagrody napisano: „Transporter oferuje konsumentom możliwość wyposażenia samochodu w szeroką gamę dobrze działających systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. To właśnie Transporter w roku 2021 wyznaczać będzie standardy dla innych samochodów dostawczych. W naszych testach przyznajemy temu modelowi złoty medal.”

W Volkswagenie T6.1 dostępny jest szeroki wybór systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. Wśród nich znajdują się m.in. Lane Assist – asystent utrzymania pasa ruchu, Side Assist – asystent zmiany pasa ruchu, Front Assist oraz system awaryjnego hamowania w mieście, aktywny tempomat ACC z ogranicznikiem prędkości, system wspomagający parkowanie Park Assist, czujniki parkowania w przednim i tylnym zderzaku oraz ochrona boczna.