FIAT: CJSC CHRYSLER RUS DYSTRYBUTOREM W ROSJI

Krajowa Spółka Handlowa Grupy Chrysler – CJSC Chrysler Rus zajmować się będzie na terenie Rosji, w trybie natychmiastowym, całą sprzedażą, obsługą posprzedażną i usługami gwarancyjnymi samochodów osobowych marki Fiat oraz lekkich samochodów dostawczych spod znaku Fiat Professional.

Ten strategiczny ruch jest wynikiem spotkania dealerów, które odbyło się w Moskwie. Dla kandydatów na nowych dealerów Fiata spotkanie to było okazją do dokonania oceny potencjalnych szans biznesowych na terenie Federacji Rosyjskiej, jakie powstały z globalnego połączenia Fiata i Chryslera oraz pełnego zapoznania się z ofertą produktów tych dwóch marek, dostępnych obecnie na rosyjskim rynku, mianowicie: Fiat, Fiat Professional, Chrysler, Jeep i Dodge.

Po spotkaniu, 103 dealerów podpisało nową umowę, gwarantującą obecnym i przyszłym klientom w Rosji wysoki poziom usług handlowych i obsługi posprzedażnej.

W roku 2012 w regionie tym przewidziano wzbogacenie oferty rynkowej o serię nowych modeli samochodów marki Fiat i Fiat Professional.

CJSC Chrysler Rus będzie nadal zajmować się sprzedażą, obsługą posprzedażną i usługami gwarancyjnymi samochodów marki Jeep, Chrysler i Dodge.

Wcześniej – w lipcu 2011 r. firmy SOLLERS, OJSC i FIAT GROUP AUTOMOBILES S.p.A. podpisały umowę, na mocy której z nowym rokiem 2012 r. firma SOLLERS zrzekła się praw do importu i dystrybucji na terenie Federacji Rosyjskiej modeli samochodów osobowych i lekkich aut dostawczych marki Fiat oraz części zamiennych – w tym gwarancji i obsługi posprzedażnej samochodów sprzedawanych przez siebie w latach 2006-2011.