FIAT: OSZCZĘDNY SILNIK W MODELU 500

Fiat 12_01

Fiat 500 i Fiat 500C wyposażone w jednostkę napędową TwinAir o mocy 85 KM, Start&Stop oraz skrzynię biegów Dualogic, zajmują ex aequo pierwsze miejsce w klasyfikacji modeli benzynowych o najniższym poziomie emisji dwutlenku węgla, którą można znaleźć w „Guida al Risparmio di carburante”.

To przewodnik dotyczący oszczędności paliwa, przygotowany przez Ministerstwa Środowiska, Infrastruktury i Transportu oraz Rozwoju Ekonomicznego Włoch.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Z poziomem emisji CO2 wynoszącym 90 g/km, model konkuruje w zakresie poziomu emisji i zużycia paliwa z samochodami hybrydowymi, które znajdują się na czele klasyfikacji. Silnik TwinAir to przykład tego, jak technologia przy zachowaniu przystępnej ceny, może zmniejszyć zużycie paliwa i poziom emisji.

Silnik zdobył cztery nagrody w konkursie „International Engine of the Year Awards 2011″, w tym w kategorii pojemności (poniżej 1000 cm3) oraz prestiżowy tytuł „Międzynarodowego Silnika Roku 2011″ („International Engine of the Year 2011″). Wyróżnienia te wzbogaciły się ostatnio o nowy tytuł „Best Green Engine of the Year 2013″ – przyznany zasilanemu metanem motorowi 0.9 TwinAir Turbo bi-fuel.