FIAT: RUSZYŁO PRZYJMOWANIE ZAMÓWIEŃ NA MODEL 600 HYBRID

FIAT rozpoczął przyjmowanie zamówień na produkowanego w Polsce crossovera z segmentu B – model 600 Hybrid.

Stanowi on pomost między dawnymi przyzwyczajeniami, a w pełni zelektryfikowanym światem siostrzanego modelu 600e. Nowy Fiat 600 Hybrid, w odpowiedzi na wyzwania dzisiejszego świata w zakresie zrównoważonej mobilności, łączy włoski styl, imponującą przestrzeń w kabinie i bagażniku, wspomagające jazdę zaawansowane rozwiązania techniczne oraz najnowszej generacji silnik MHEV 1.2T 100KM AT.


Zobacz relacje:

VOLKSWAGEN: RUSZYŁA PRZEDSPRZEDAŻ NOWEGO WCIELENIA MODELU GOLF
 

PREMIERY


 

Wykorzystany w modelu 600 Hybrid silnik MHEV jest przykładem najnowszych osiągnięć technologii. Jednostka ta oferuje zwiększoną moc, wydajność i dynamikę przy jednoczesnym obniżonym spalaniu i niższej emisji CO2. Dzięki temu najnowszy crossover marki FIAT pozwala swojemu właścicielowi cieszyć się elektryczną jazdą w mieście do prędkości 30 km/h, szczególnie podczas jazdy w korku czy parkowania na pierwszym lub wstecznym biegu, ale też poza nim – na pochyłościach czy w ustabilizowanych warunkach na autostradzie.

Charakterystyczna dla modelu 600 Hybrid płynna jazda jest zasługą zastosowanego rozrusznika z napędem paskowym, który umożliwia ciche i płynne przechodzenie między silnikiem spalinowym a elektrycznym. Między pracą 100-konnego, 3-cylindrowego silnika spalinowego, 48-woltowego akumulatora litowo-jonowego i nowej 6-stopniowej, dwusprzęgłowej przekładni panuje pełna harmonia. Skrzynia biegów obejmuje silnik elektryczny 21 kW, falownik i elektroniczny moduł sterowania, optymalizujące rozmiar i masę całego układu napędowego. Technologia hybrydowa dla kierowcy oznacza wysoką elastyczność jazdy przy niskich obrotach, cichy rozruch i przyspieszoną reakcję pojazdu na ruch pedału gazu. Technologia hybrydowa pozwala też na odzyskiwanie energii podczas wytracania prędkości. Silnik zaprojektowano tak, aby optymalizować zużycie paliwa i w normalnych warunkach jazdy zaoszczędzić do 15% emisji CO2 w porównaniu z silnikiem spalinowym wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów.

Fiat 600 Hybrid to przedstawiciel jednego z najpopularniejszego w Europie i Polsce segmentu samochodów miejskich B-SUV. Auto jest jednym z trzech najnowszych modeli koncernu, których produkcję rozpoczęto w tyskim zakładzie Stellantis w ramach inwestycji ogłoszonych pod koniec 2020 r.

Nowy model świetnie się wpisuje w potrzeby młodych mieszkańców miast, oferując moc zalet w dwóch komfortowo wyposażonych wersjach – standardowej oraz najwyższej La Prima.

Podstawowa wersja Fiata 600 Hybrid, dostępna w cenie już od 108 000 zł, oferuje w standardzie m.in. system multimedialny z ekranem dotykowym 10,25” kompatybilny bezprzewodowo z aplikacjami Android Auto i Apple Car Play, reflektory przednie oraz tylne światła w technologii LED, tylne czujniki parkowania, klimatyzację manualną oraz kierownicę pokrytą skóra ekologiczną.

Najwyższa wersja wyposażenia – La Prima, w cenie od 128 000 zł dodatkowo oferuje m.in. aluminiowe felgi 18”, tapicerkę z ekologicznej skóry, fotel kierowcy z opcją masażu, bezprzewodową ładowarkę czy otwieraną nogą klapę bagażnika.

Zamówienia na Fiata 600 Hybrid można już składać u autoryzowanych dealerów marki FIAT. Wprowadzenie tego nowoczesnego modelu do oferty marki FIAT stanowi kolejny krok w kierunku zrównoważonej motoryzacji, oferując klientom innowacyjne rozwiązania przy jednoczesnym zachowaniu włoskiego stylu i elegancji. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.fiat.pl.