FLEET DERBY 2012: NAGRODY FLOTOWE – LAUREACI

W warszawskim hotelu InterContinental odbyła się gala rozdania nagród FLEET DERBY 2012 w ramach flotowego testu samochodowego i plebiscytu na flotowe usługi i produkty. Laureaci tegorocznej edycji Fleet Derby otrzymali statuetki w 31 kategoriach.

Szesnaście kategorii dotyczyło poszczególnych segmentów samochodów, czternaście – najlepszych wg. ogólnopolskiej branży flotowej – produktów i usług flotowych. Dodatkowa statuetka – przyznana została także Motoryzacyjnej Marce Flotowej.

FLEET DERBY – flotowy test samochodowy

Ponad 100 samochodów flotowych zostało zgłoszonych przez koncerny samochodowe do testu samochodowego Fleet Derby. Wszystkie auta przyporządkowano do 16 kategorii samochodowych zatwierdzonych przez partnera testu Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Testy samochodowe odbyły się pierwszego dnia Fleet Derby na specjalnie przygotowanej przez Mariusza Stuszewskiego, wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Motorowego trasie przy Torze Służewiec, na której zostały ustawione miarodajne próby dla samochodów osobowych, pozwalające w bezpiecznych warunkach sprawdzić jak najwięcej parametrów samochodów. Były próby hamowania, przyspieszania, zwrotności, dynamiki i wiele innych

Samochody reprezentujące segmenty premium miały przewidziane trzy trasy po mieście. Pojazdom dostawczym wytyczono osobne próby, badające głównie zwrotność. Wszystkie samochody zostały przetestowane przez 60 osobowe eksperckie jury, w skład którego wchodzili członkowie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, czyli instytucji, która ma największy potencjał zakupowy, jeżeli chodzi o samochody flotowe, wyselekcjonowani fleet managerowie, a także specjaliści, eksperci, dziennikarze motoryzacyjni.

 

LAUREACI FLEET DERBY 2012 – NAJLEPSZE SAMOCHODY FLOTOWE

1. Segment A – Fiat Panda;
2. Segment B – KIA Rio;
3. Segment C – (ex aeque) Ford Focus kombi & Hyundai i30;
4. Segment D – Škoda Superb;
5. Segment D PREMIUM – BMW 320d;
6. Segment E – Audi A6;
7. Segment – BMW 740d xDrive;
8. Mały MPV – Volkswagen Touran;
9. Duży MPV – Peugeot ExpertTepee Business L2;
10. Mały SUV I Ccossover– Audi Q3;
11. Duży SUV – BMW X6 40d;
12. Pickup – Ford Ranger;
13. Mały dostawczy – Volkswagen Caddy
14. Samochód dostawczy do 2.8 t. DMC – Volkswagen Transporter T5 Furgon;
15. Duży samochód dostawczy 3.5 t. DMC – Ford Transit;
16. Samochód przyjazny środowisku – Toyota Prius.

FLEET DERBY – plebiscyt usług i produktów flotowych

Do plebiscytu Fleet Derby – najlepszy produkt flotowy, najlepsza usługa flotowa zgłoszono ponad 50 produktów i usług. Osobną kategorię stanowił plebiscyt na najlepszą Motoryzacyjną Markę Flotową. Głosowanie ww. plebiscytach odbywało się dwutorowo: za pośrednictwem strony internetowej www.fleetderby.pl oraz poprzez wypełnianie ankiet przez przedstawicieli branży flotowej podczas samego eventu Fleet Derby w dniu 19 kwietnia 2012r., który odbył się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

 

 

LAUREACI FLEET DERBY 2012 – NAJLEPSZE PRODUKTY FLOTOWE, NAJLEPSZE USŁUGI FLOTOWE, NAJLEPSZA MOTORYZACYJNA MARKA FLOTOWA

1. Usługa finansowa: Carefleet – finansowanie floty;
2. Karta paliwowa: Karta BP PLUS;
3. Car fleet Management: Leaseplan – Otwarta Kalkulacja;
4. Short Term Rental: Usługa wynajmu Express Rent a Car;
5. Serwis: MotointegratorI Flota;
6. IT: SOFTRA – „Flota Commandor”;
7. GPS i monitoring: Keratronik;
8. Oopony i serwis ogumienia: Grupa Goodyear Polska – Premio;
9. Ubezpieczenia: GrEco JLT Polska ;
10. Szacowanie wartości rezydualnej i remaeketing: Masterlease Punkt sprzedaży detalicznej Master1.pl;
11. Nowość flotowa: Alphabet Polska Fleet Management;
12. ECO: GM Poland – ECO Fleet Manager;
13. Najlepszy Dealer Flotowy: Euroservice Sp. j. M. Janowski – J. Czech;
14. Bezpieczeństwo: Nokia- Rozmawiaj i Prowadź Bezpieczniej
.
Motoryzacyjna Marką Flotową została Toyota

Plebiscyt Fleet Derby to test wiodących marek, najlepszych producentów, koncernów i największych graczy rynku flotowego. Jest to jedyna taka impreza w historii branży flotowej w Polsce mająca nie tylko wymiar konkurencji między firmami związanymi z dostarczaniem i obsługą flot samochodowych, ale i prezentacji swoich nowości. Fleet Derby ma zatem na celu wyłonić najlepsze produkty/ usługi flotowe/ marki samochodowe w poszczególnych kategoriach w ramach prowadzonego wśród ogólnopolskiej branży flotowej – plebiscytu. Organizatorem eventu jest wydawca magazynu Fleet – firma Fleet Meetings.

Więcej informacji także na: www.fleet.com.pl.