FORD: B-MAX ROBI FURORĘ NA RYNKACH W EUROPIE

B-MAX 1_14

Zaledwie kilka miesięcy po wejściu do sprzedaży, nowy Ford B-MAX został bestsellerem wśród niewielkich pojazdów wielofunkcyjnych oferowanych na rynku europejskim w pierwszym kwartale 2013 roku. Tak wynika z danych zebranych przez firmę badawczą Polk.

W pierwszych trzech miesiącach roku Ford B-MAX zdobył 15,3 proc. udziału w europejskim rynku w tym segmencie. W omawianym okresie Ford sprzedał na 19 tradycyjnych rynkach 18 500 egzemplarzy Forda B-MAX. Model ten jest dostępny na wszystkich docelowych rynkach od listopada ubiegłego roku.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W pierwszym kwartale tego roku Ford B-MAX sprzedawał się lepiej, niż Citroen C3 Picasso, Fiat 500L, Honda Jazz i Opel/Vauxhall Meriva.

Ponad połowa europejskich klientów wybrała doskonale wyposażoną wersję Titanium. 75 proc. nabywców uzupełniło wyposażenie o aktywowany głosem samochodowy system komunikacji SYNC, a 42 proc. wybrało silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1 litra nagrodzony tytułem “Międzynarodowy Silnik Roku ” zarówno w roku 2012 jak i w tegorocznej edycji konkursu.

B-MAX 2_23

– Europejski debiut rynkowy Forda B-MAX był bardzo pomyślny: nowy model cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród nabywców detalicznych. Dzięki przemyślanej stylizacji, nowatorskiemu systemowi otwierania drzwi oraz inteligentnym technologiom Ford B-MAX podniósł poprzeczkę w zakresie wyposażenia oferowanego w niewielkich samochodach tego typu – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe.

W aucie zastosowano unikatowy system panoramicznych drzwi Easy Access Door. Nowe rozwiązanie polega na połączeniu typowych drzwi na zawiasach umieszczonych z przodu z tylnymi drzwiami przesuwanymi ze zintegrowanymi słupkami. Ford B-MAX otrzymał również maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w niezależnych testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez instytut Euro NCAP.

B-MAX 3_19

Ford Polska oferuje nowego Forda B-MAX w bardzo atrakcyjnej ofercie promocyjnej skierowanej do klientów indywidualnych, w której samochód dostępny jest już od 48 400 złotych. Dla klientów indywidulanych została przygotowana również innowacyjna oferta finansowania samochodu Ford MultiOpcje. Dzięki nowatorskiemu podejściu klient przez okres umowy płaci niskie raty, a po jej zakończeniu może samochód zamienić na nowy, zwrócić lub zatrzymać. Odkup samochodu gwarantowany jest przez dilera i FCE Bank Polska SA. Ta popularna w krajach zachodniej Europy forma kredytu, wprowadzona w salonach Forda wraz z wejściem do sprzedaży nowego Forda B-MAX, cieszy się dużym zainteresowaniem naszych klientów.

W zeszłym roku Ford B-MAX zdobył nagrodę “AUTOBEST 2013“, a także wyróżnienie Autonis dla “Najładniejszego minivana 2012 roku” przyznane przez czytelników niemieckiego magazynu Auto Motor und Sport.