FORD: FILTR POWIETRZA KTÓRY POMOŻE NAWET PRZY PANDEMII

Pandemia koronowirusa spowodowała, że bardzo wzarosło zainteresowanie użytkowników samochodów systemami filtrującymi powietrze w kabinie.

Ford oferuje obecnie do swoich pojazdów udoskonalony filtr, który może zapewnić ulgę osobom cierpiącym na katar sienny i inne alergie. I nie tylko!


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

Filtr Ford micronAir proTect opracowany przez ekspertów w dziedzinie filtracji z firmy Freudenberg jest bardzo skuteczny w wychwytywaniu wielu szkodliwych zarazków, alergenów, a nawet wirusów, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Udoskonalony system filtracji wykorzystuje węgiel i specjalną aktywną warstwę o nieujawnionej strukturze, w której wykorzystano między innymi kwas cytrynowy występujący w cytrynach.

Zapewnia to ochronę przed bakteriami, drożdżami i grzybami, a nawet przed wirusami. Jest w stanie wychwycić cząsteczki o wielkości nawet 0,05 mikrona – mniej niż jedna tysięczna grubości ludzkiego włosa. Po zamontowaniu w układzie wentylacyjnym pojazdu może on zmniejszyć stężenie szkodliwych cząsteczek przedostających się do wnętrza kabiny i szybko usunąć krople zawierające wirusy, zmniejszając tym samym ryzyko skażenia i zakażenia.

Filtr wyposażony jest w element z węglem aktywnym, który zapewnia dodatkową ochronę przed szkodliwymi zanieczyszczeniami, takimi jak cząstki stałe i kwaśne gazy, a także w wielowarstwową barierę z mikrofibry, która zatrzymuje mniejsze cząstki, kurz i pyłki. Może również przeciwdziałać zagrożeniom wewnątrz samochodu, wykazując 99,9 proc. skuteczności w dezaktywacji wirusów, które mają kontakt ze specjalną warstwą aktywną.

Do dezaktywowanych wirusów należy świńska grypa (H1N1) i HCov-229E. Obecne warunki sprawiają, że testowanie filtra przeciwko SARS-CoV-2, koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19, jest zbyt niebezpieczne, ale Freudenberg oczekuje, że osiągnie on tę samą 99,9 procentową skuteczność.

Koronawirusy rozprzestrzeniają się w kroplach wytwarzanych w czasie kichania, kaszlu lub zwykłego oddychania i mogą pozostawać aktywne na różnych powierzchniach przez wiele godzin, a nawet dni. Ruch powietrza, zmiany temperatury i wilgotności mogą powodować ponowne unoszenie się tych cząstek w powietrzu, a w tym momencie możliwe staje się wychwycenie ich przez filtr.

Dilerzy Forda mogą dostarczyć i zamontować filtry, który są dostępne dla modeli Focus, Kuga, Mondeo, S MAX i Galaxy, a obecnie można je również zamówić dla Fiesty, Pumy i EcoSporta. Filtry dla modeli Transit Courier i Tourneo Courier będą dostępne jeszcze tego lata.

Chętni chcący zamontować filtr micronAir proTect w swoich Fordach mogą to zrobić w każdym autoryzowanym serwisie marki w cenie 175 zł (wraz z montażem). Obsługiwane w serwisach Forda samochody są odkażane i zabezpieczane dodatkowymi osłonami punktów kontaktowych przed zwróceniem go klientowi.