FORD: NOWA WERSJA KUGI GRAPHITE TECH EDITION

Ford wprowadza nową Kugę Graphite Tech Edition łączącą wyróżniające wersję dodatki stylistyczne z systemami wspomagania kierowcy najnowszej generacji

Wraz z nową Kugą Graphite Tech Edition po raz pierwszy do oferty tego modelu trafi zwracający uwagę wariant kolorystyczny nadwozia Grey Matter. Wersja jest standardowo wyposażona w najbardziej przydatne w SUV-ie zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, m.in. podnoszące wygodę automatycznego parkowania w mieście i ułatwiające podążanie za innymi pojazdami na autostradzie.


Zobacz także:

RENAULT: PREMIERA NOWEJ GENERACJI MIEJSKIEGO CLIO
 

PREMIERY


 

Wyróżniająca się nowa wersja jest również dostępna z pełną gamą układów napędowych Kugi, w tym Plug-In Hybrid – będącym najlepiej sprzedającym się PHEV w Europie w latach 2021 i 2022 – a także z napędem hybrydowym, wysokoprężnym EcoBlue i wariantami benzynowymi EcoBoost.

Kugę Graphite Tech Edition, produkowaną w zakładach Forda w Walencji w Hiszpanii, można już zamawiać w całej Europie, a pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się w czerwcu.

Jest wiele powodów, dla których Kuga jest tak ważnym i odnoszącym sukcesy elementem naszej gamy. Należy do nich duży wybór napędów, który obejmuje naszą najlepiej sprzedającą się hybrydę Plug-In, sportowy wygląd i najwyższej klasy wrażenia z jazdy – powiedział Jon Williams, dyrektor generalny, Ford Blue w Europie. Dzięki nowej wersji nabywcy SUV-ów mają jeszcze bardziej atrakcyjny wybór, z wzornictwem zwracającym uwagę i najpopularniejszymi naszymi systemami wspomagania prowadzenia pojazdu w standardzie.

Lakier Grey Matter dla rozsądnych

Szary jest modnym lakierem w Europie, gdzie stanowi 27% w liczbie sprzedawanych nowych samochodów, co daje mu pierwsze miejsce w rankingu popularności w regionie w 2022 roku. Lakier Grey Matter, dostępny w gamie Kugi wyłącznie w wersji Kuga Graphite Tech Edition, prezentuje odważny kontrast z wyjątkowymi, 19-calowymi wieloramiennymi felgami aluminiowymi z czarnym błyszczącym wykończeniem.

Nowa wersja standardowo jest wyposażona w pakiet ST-Line, obejmujący duży tylny spojler i czerwone zaciski hamulcowe, a także aluminiowe pedały i listwy ochronne progów – wszystkie te elementy dodają pojazdowi sportowego charakteru. Klienci mogą również zamówić pakiet ST-Line Black, wzmacniający wizualną atrakcyjność za sprawą kilku dodatków: lakierowanego na czarno dachu, czarnych nakładek na lusterka, otworów wentylacyjnych przedniej części nadwozia i tylnego spojlera, a także czarnych, błyszczących 20-calowych felg.

Systemy wspierające kierowcę w standardzie

Prawie 50% wszystkich egzemplarzy Kugi, jakie zamówiono w 2022 roku, właściciele wyposażali w pakiet systemów wspomagających kierowcę, co stanowi wzrost z 40 procent w stosunku do 2021 roku. Pakiet funkcji został zaprojektowany tak, aby uczynić jazdę mniej wymagającą dzięki systemom, które pozwalają na automatyczne podążanie za ruchem na autostradzie, ostrzegają przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu widzenia kierowcy, automatycznie dostosowują maksymalną prędkość do znaków drogowych, umożliwiają manewry parkowania bez użycia rąk i wiele innych.

W standardzie jest również pakiet Technology, który ułatwia jazdę dzięki reflektorom adaptacyjnym LED, zmieniającym automatycznie światła drogowe na mijania i ograniczającym oślepianie innych użytkowników drogi oraz dzięki wyświetlaczowi head-up, który sprawia, że kierowca nie musi spuszczać wzroku z drogi, ponieważ informacje takie, jak prędkość pojazdu i instrukcje nawigacyjne znajdują się w jego polu widzenia.