FORD: W SERWISACH RUSZA AKCJA KLIMATYZACJA PRO

Ford Polska co roku organizuje Akcję Klimatyzacja PRO – w jej ramach oferowane są przeglądy klimatyzacji w promocyjnych cenach.

Większość użytkowników samochodów nie wyobraża sobie życia bez klimatyzacji. Dlatego regularnie warto ją serwisować oraz dbać o jej dezynfekcję. Sprawna klimatyzacja – oprócz zapewniania odpowiedniej temperatury – pełni kilka ważnych funkcji. Między innymi osusza powietrze i zapobiega parowaniu szyb.


Zobacz relacje:

UBEZPIECZENIE OC: UCIEKNIESZ Z MIEJSCA KOLIZJI? NIE CHRONI CIĘ OC!
 

BEZPIECZEŃSTWO


 

Warto przy tym pamiętać, że każdego roku układ klimatyzacji w samochodzie może tracić część czynnika chłodniczego, co może prowadzić do zwiększonego zużycia paliwa. Ale to nie jedyny powód dla którego warto pamiętać o regularnych przeglądach tego układu. Zagrzybiona i zainfekowana bakteriami klimatyzacja może być niebezpieczna dla zdrowia podróżujących – dlatego tak ważna jest jej profesjonalnie przeprowadzona dezynfekcja.

W związku z dbałością o klientów Forda, marka jeszcze przed letnimi upałami po raz kolejny organizuje Akcję Klimatyzacja PRO. Serwis klimatyzacji można przeprowadzić niezależnie lub podczas zaplanowanego przeglądu Forda – można to zrobić w prosty sposób podczas procesu rezerwacji wizyty w serwisie online, dodając usługę jako opcję dodatkową. Koszt usługi to 199 zł, a oferta jest ważna do 30 lipca 2024 roku.

Sprawdzenie układu obejmuje kompleksową kontrolę, a w zakres akcji wchodzą następujące czynności:

– sprawdzenie działania wszystkich podzespołów
– oględziny pod względem uszkodzeń oraz wycieków (w tym stanu filtra przeciwpyłkowego)
– próba wydajności oraz pomiar temperatury
– dezynfekcja układu (kanałów wentylacyjnych)
– dezynfekcja parownika
– ozonowanie

Podczas wizyty w serwisie można również wymienić filtr kabinowy powietrza Ford micronAir proTect. Daje on dodatkową pewność, że powietrze jest bezpieczne i czyste. Filtr usuwa nieprzyjemne zapachy i zatrzymuje drobne cząsteczki kurzu, pyłków i zanieczyszczeń – co zapewnia większy komfort cierpiącym na alergię. Dodatkowo filtr Ford micronAir® proTect może również chronić przed zanieczyszczeniami bakteryjnymi i wirusowymi.