FORD: SUKCES NA FUERTEVENTURA – TERAZ JASTARNIA

Na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura odbył się kolejny w tym roku etap zawodów o Puchar Świata PKRA World Tour. Polskę reprezentowały aż cztery zawodniczki: Karolina Winkowska, Asia Litwin, Hela Brochocka i mieszkająca na stałe na Fuercie – Wiktoria Rosińska. Nasze kitesurfereki odniosły swój największy dotychczasowy sukces.

Na starcie zawodów nie zabrakło światowych gwiazd kobiecego kitesurfingu: Hiszpanki Giseli Pulido oraz Brazylijki Bruny Kajiyi. Jednak to Karolina Winkowska, zawodniczka Teamu Forda pokazała, że jest w szczytowej formie i zajęła pierwsze miejsce zarówno w pojedynczej, jak i w podwójnej eliminacji we Freestylu, wykonując swoje najlepsze ewolucje z niezwykłą siłą, mocą w latawcu i w pełnym skupieniu!


Zobacz także:
FORD: KUGA DLA MISTRZÓW KITESURFINGU
FORD KITE CUP 2012: KŁOPOTY Z WIATREM (2. RUNDA)
ARCHIWUM 2011


Tym samym Karolina zwyciężyła w Pucharze Świata. Drugie miejsce przypadło Brunie Kajiyi, a trzecie – innej naszej reprezentantce, Asi Litwin. Świetnie startowały także inne Polki: piąte miejsce zajęła Wiktoria Rosińska, a siódme – Hela Brochocka.

Ponadto, ostatniego dnia zawodów rozegrano konkurencję Airstyle (odpowiednik naszego Big Air/Best Trick), w której Karolina zdobyła trzecie miejsce.

Karolinę Winkowską będzie można spotkać i podziwiać podczas najbliższego weekendu – w dniach 17-19 sierpnia odbędzie się bowiem finał Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup w Jastarni. Warto zobaczyć zawody – jest to przecież od najbliższych igrzysk – dyscyplina olimpijska!

Tradycyjnie już, kitesurferzy wystartują w dwóch głównych konkurencjach, Freestyle i Race. Po trzech etapach zawodów rozegranych kolejno w Chałupach, Rewie i Łebie w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Ford Kite Cup w konkurencji Freestyle prowadzą Natalia Grabowska oraz Victor Borsuk. W konkurencji Race na prowadzeniu są Agnieszka Grzymska oraz Błażej Ożóg.

Swoją obecność na zawodach zapowiedzieli Mistrzowie Polski i zarazem zwycięzcy ostatnich zawodów w Łebie – Karolina Winkowska i Victor Borsuk, zawodnicy Teamu Forda.

Tegoroczny finał zawodów zapowiada się więc naprawdę emocjonująco, tym bardziej, że do zawodów zgłasza się coraz więcej nowych kitesurferów, a prezentowane przez nich ewolucje są na wysokim poziomie. Wygląda na to, że Victor Borsuk broniąc swojego tytułu po raz kolejny stoczy zaciętą walkę z Markiem Rowińskim jr w konkurencji Freestyle, natomiast o pierwsze miejsce w Race konkurować będą Błażej Ożóg z Tomkiem Janiakiem.

Pula wszystkich nagród w tegorocznych zawodach Ford Kite Cup wzrosła do 120 000 złotych (w tym kwotę 40 000 zł stanowią nagrody pieniężne, a wartość nagród rzeczowych wynosi 80 000 zł). Do sponsorujących zawody firm: North Kiteboarding, Ion i Ipanema dołączyli także dystrybutorzy kamer GoPro oraz zegarków Aztorin. Zawodników do ostatecznych zmagań zagrzewać będzie Red

Plan zawodów Ford Kite Cup w Jastarni:
Piątek 17 sierpnia
– 8:00: rejestracja zawodników;
– 10:00: skippers meeting oraz losowanie grup;
– 10:30: rozgrywanie zaplanowanych konkurencji.

Sobota 18 sierpnia
– 9:00: skippers meeting;
– do 19.00: rozgrywanie zaplanowanych konkurencji;
– 19:00: wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów.

Niedziela 19 sierpnia
– dzień rezerwowy.