FORD: SYSTEM ŁĄCZNOŚCI CONNECT CAR POMOŻE ODZYSKAĆ SKRADZIONE AUTO

Ford wprowadza w pełni zintegrowaną usługę odzyskiwania skradzionego pojazdu, której celem jest zapobieganie takim przestępstwom lub ograniczanie ich skutków.

Usługa dotycząca skradzionych pojazdów, działająca za pośrednictwem aplikacji FordPass, wysyła powiadomienie na smartfon właściciela pojazdu w przypadku wykrycia próby kradzieży. Aplikacja prowadzi użytkownika przez proces zgłaszania zdarzenia policji i zapewnia 24‑godzinne wsparcie na wezwanie telefoniczne, w tym śledzenie pojazdu. Usługi dotyczące skradzionych pojazdów bazują na funkcjonalności SecuriAlert i wysyłają alert do smartfona użytkownika za pomocą FordPass Connect.


Zobacz także:

TECHNIKA

ROZMAITOŚCI


 

Nikt nie lubi myśleć o konsekwencjach kradzieży swojego pojazdu. Usługi dla właścicieli skradzionych pojazdów zapewniają podwyższony poziom wykrywania prób kradzieży i wsparcie na wezwanie telefoniczne, co powinno pomóc policji w śledzeniu i lokalizowaniu pojazdu, zwiększając prawdopodobieństwo jego odzyskania i wspierając naszych klientów, gdyby doszło do tak przykrej sytuacji – powiedział Charles Nolan, kierownik ds. rozwiązań łączności dla klientów indywidualnych w Ford Enterprise Connectivity.

W latach 2009-2018 w całej UE kradzionych było ponad 500 000 pojazdów rocznie, a w Wielkiej Brytanii w tym okresie większość skradzionych pojazdów nigdy nie została odzyskana, co pogłębiało zarówno emocjonalny, jak i finansowy stres u ofiar kradzieży.

Usługi dla właścicieli skradzionych pojazdów, dostępne początkowo w nowym Mustangu Mach-E GT, a nieco później w innych modelach Forda, są częścią pakietu subskrypcyjnego Ford Secure, który będzie bezpłatny w okresie próbnym w pojazdach kompatybilnych technicznie z nową usługą. Usługa została udostępniona w tym roku w Wielkiej Brytanii i Republice Irlandii, natomias w 2022 roku będzie oferowana w całej Europie.

W razie potrzeby – pomoc na telefoniczne wezwanie

Jeżeli właściciel otrzyma za pośrednictwem aplikacji FordPass powiadomienie o nieuprawnionym lub nieoczekiwanym dostępie do samochodu, wystarczy jedno dotknięcie ikony w aplikacji FordPass, aby zgłosić kradzież pojazdu i przeprowadzić właściciela przez proces zabezpieczenia i odzyskania pojazdu przez policję.

Najpierw aplikacja FordPass wyszukuje numer telefonu lokalnej komendy policji na podstawie aktualnej lokalizacji właściciela, umożliwiając mu zgłoszenie kradzieży pojazdu i uzyskanie numeru referencyjnego zgłoszenia przestępstwa. Aplikacja zapewnia również poręczne pole tekstowe, w którym można wpisać ten numer i inne ważne informacje, automatycznie zapisując je w celu późniejszego wykorzystania.

Aplikacja FordPass umożliwia właścicielowi pojazdu nawiązanie połączenia z centrum obsługi skradzionych pojazdów Stolen Vehicle Services w celu podania numeru referencyjnego zgłoszenia przestępstwa oraz innych ważnych informacji. Działając w trybie 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, centrum telefoniczne Stolen Vehicle Services zdalnie włącza „tryb kradzieży”, w którym niektóre funkcje pojazdu są wyłączane w bezpieczny sposób, aby ułatwić śledzenie pojazdu i jego odzyskanie przez policję.

Zwiększona wykrywalność

System jest aktywowany przez kierowcę za pośrednictwem aplikacji FordPass na smartfony i konta w serwisie Forda, a oprócz zdarzeń wykrywanych przez SecuriAlert, wykorzystuje czujniki pojazdu do wykrywania szeregu zdarzeń, które mogą wskazywać na kradzież pojazdu. Zdarzenia te mogą obejmować reset główny – próbę dezaktywacji systemu FordPass Connect oraz niespójność lokalizacji, gdy po włączeniu zapłonu współrzędne położenia pojazdu różnią się od współrzędnych z chwili ostatniego wyłączenia zapłonu.

Jeśli jeden z czujników zostanie wzbudzony, na smartfon właściciela zostanie wysłane powiadomienie informujące o potencjalnej kradzieży. Aplikacja FordPass pokazuje ostatni status pojazdu, aby pomóc właścicielowi ustalić, czy pojazd został przetransportowany lub czy próbowano dostać się do niego bez jego wiedzy, a także daje możliwość anulowania działań w przypadku fałszywego alarmu. Dodatkowy monitoring i ochrona oznaczają, że usługi Stolen Vehicle Services uzyskały w klasyfikacji systemów zabezpieczeń Thatcham kategorię S7.

Skomunikowani z przyszłością

Usługi związane ze skradzionymi pojazdami to kolejny krok w pakiecie usług łącznościowych Forda, które oferują większą funkcjonalność i ułatwiają życie użytkownikom, a wszystko to dzięki systemowi FordPass Connect.

Pojazdy Forda wyposażone w system SYNC 4 są objęte bezpłatną subskrypcją próbną usługi Ford Secure, która obejmuje usługi związane ze skradzionymi pojazdami i zostanie wzbogacona o nowe funkcje, takie jak alerty lokalizacyjne, czyli możliwość wytyczenia wybranych przez użytkownika granic i otrzymywania powiadomień w przypadku, gdy pojazd opuści wyznaczony obszar, co daje dodatkową pewność, że pojazd znajduje się tam, gdzie powinien, a także alerty sąsiedzkie, to jest powiadomienia od innych pojazdów chronionych przez SecuriAlert w Twojej okolicy, które mogą z wyprzedzeniem ostrzegać o przestępcach działających w pobliżu. Usługi te zostaną wprowadzone w formie bezprzewodowych aktualizacji Power-Up w późniejszym terminie.