FORD TEAM: TRIUMF KAROLINY WINKOWSKIEJ W PŚ

F 1_Winkowska 2

Najlepsza polska zawodniczka, ubiegłoroczna Mistrzyni Świata, Karolina Winkowska ponownie triumfowała w zawodach Pucharu Świata w kitesurfingu PKRA w Maroku. To duży sukces Polki!

Pierwsze w tym roku zawody z cyklu Pucharu Świata PKRA odbyły się w miejscowości Dakhla. Na starcie pojawili się najlepsi zawodnicy ze światowej czołówki w kitesurfingu. Karolina Winkowska nie miała łatwego zadania, gdyż w zawodach brały udział jej największe rywalki – Hiszpanka Gisela Pulido i Brazylijka Bruna Kajiya.

Dzięki spektakularnym i dynamicznym ewolucjom, Karolina po raz czwarty z rzędu wygrała zawody pucharu świata we Freestyle’u, a Gisela i Bruna zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce.

Zawodniczka Teamu Forda wygrała najpierw pojedynczą eliminację, a dwa dni później triumfowała w podwójnej eliminacji, wgrywając z Giselą Pulido w finałowym heacie. Zwycięstwo zapewniły jej takie triki jak blind judge, slim chance czy kgb.

F 2_Winkowska 14

Kolejne zawody PŚ odbędą się w kwietniu we Francji. Karolinę będzie można spotkać w Polsce już w maju, podczas pierwszych zawodów z cyklu Pucharu Polski Ford Kite Cup 2013, 17-19 maja w Chałupach.