FORD W NOWYCH BARWACH W MISTRZOSTWACH ŚWIATA

Ford zaprezentował nowy samochód, którym team tej marki będzie walczył w tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Fiesta RS WRC ma teraz nowe barwy i nowego kierowcę. Wsparcie technologiczne dla zespołu kontynuuje Castrol EDGE.

Prezentacja odbyła się dzisiaj podczas targów Autosport International Racing Car Show w Birmingham, gdzie co roku rozpoczyna się sezon sportów motorowych. Wzięli w niej udział Malcolm Wilson, szef Ford World Rally Team, i szef działu sportów samochodowych Ford Europe, Gerard Quinn.

Fani marki odetchnęli więc z ulgą – los udziału zespołu w MŚ nie był przecież jeszcze niedawno pewny…

Do walki w Mistrzostwach Świata Ford wystawi dwie Fiesty RS WRC z turbodoładowanymi silnikami 1.6 EcoBoost i napędem na cztery koła. Za kierownicą jednej z nich zobaczymy, podobnie jak w ubiegłym roku, Fina Jari – Matti Latvalę. Jego pilotem będzie Miikka Anttila. W drugim aucie zasiądą: bardzo doświadczony Norweg, Petter Solberg i Chris Patterson. Solberg, Mistrz Świata z 2003 roku, już jeździł w przeszłości rajdówkami Forda – w aucie tej marki w 1999 roku zaczynał swoją karierę.

Zespół, podobnie jak w minionych latach, będzie współpracował z marką Castrol EDGE. Castrol opracował specjalnie do Fiesty RS WRC olej silnikowy, olej przekładniowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący i wiele innych środków.

– Rajdy – zwłaszcza na poziomie WRC – są najcięższą próbą dla samochodów – powiedział podczas prezentacji Donald Smith, globalny manager sponsoringu marki Castrol. Razem z Fordem korzystamy z naszych bogatych doświadczeń przy rozwijaniu, testowaniu i optymalizacji kombinacji olej – samochód, by przekraczać kolejne bariery i maksymalizować osiągi.

– Nasze partnerstwo pokazuje, że bliska współpraca skutkuje szybkim rozwojem. Dzięki niemu możemy używać najnowocześniejszych olejów – podkreślił Malcolm Wilson, szef zespołu Forda.

Celem zespołu w 2012 roku jest walka o najwyższe trofea – mistrzostwo świata w kategorii Kierowców i Konstruktorów.