FORMUŁA 1: FERNANDO ALONSO WRACA DO ZESPOŁU RENAULT

Jest już oficjalna informacja. Zespół Renault DP World F1 potwierdził, że Fernando Alonso oraz Estaban Ocon będą kierowcami teamu w sezonie 2021.

Hiszpan, który ma na koncie 313 startów w wyścigach Grand Prix, 32 zwycięstwa i 97 miejsc na podium, dołączy do składu teamu i będzie jeździć w jego barwach w kolejnych sezonach.


Zobacz także:

FORMUŁA 1


 

Fernando Alonso łączą z teamem wieloletnie i emocjonalne więzi. Kierowca dwukrotnie zdobył w barwach zespołu mistrzostwo świata w 2005 i 2006 roku, a podjęta przez markę i jego samego decyzja jest nie tylko odważna, ale będzie miała także duży wpływ na przyszłość.

Renault ma swoje zasługi świecie Formuły 1. Fernando jest świetnym kierowcą, który wraca do Formuły 1 bogatszy o nowe doświadczenia. Zespół chce zbudować team, w którego składzie znajdzie się dwóch kierowców reprezentujących doświadczenie i młodość. Ich dopełniające się umiejętności i talent umożliwią realizację celów projektu.

– Podpisanie umowy z Fernando Alonso jest elementem planu Grupy Renault, która jest nie tylko zaangażowana w Formułę 1, ale chce także wrócić do czołówki stawki. Jego obecność w zespole daje nam niezwykłą przewagę na poziomie sportowym i jest także dużym wsparciem dla marki, z którą Fernando czuje się mocno związany. Fernando łączą silne więzi z teamem i jego fanami, co sprawia, że był dla nas oczywistym wyborem. Pamiętamy o naszych dawnych sukcesach, ale obecnie podjęliśmy wspólnie odważną decyzję, by pracować razem nad niezwykle przyszłościowym projektem. Doświadczenie i determinacja Alonso sprawią, że będziemy dawać z siebie wszystko, aby team osiągnął poziom doskonałości na miarę współczesnej Formuły 1. Fernando wniesie do zespołu, który rozwija się w szybkim tempie, kulturę wyścigów oraz zwycięstw, co pomoże nam wspólnie pokonywać przeszkody. Będzie startował wraz z Estebanem, aby wspierać teamu Renault DP World F1 w przygotowaniach do sezonu 2022 w optymalnych warunkach – powiedział Cyril Abiteboul, dyrektor zarządzający Renault Sport Racing.

– Renault to moja rodzina, z którą wiążą się najlepsze wspomnienia z Formuły 1, bo dwukrotnie zdobyłem w jej barwach tytuł mistrza świata, ale teraz skupiam się na przyszłości. Jestem bardzo dumny i wzruszony, że wracam do zespołu, który dał mi szansę na początku mojej kariery, a teraz daje mi możliwość powrotu do szczytowej formy. Realizowany przez team projekt pokrywa się z moimi celami i wpisuje się w moje zasady. Postępy, jakie zespół zrobił w sezonie zimowym, sprawiają, że cele wyznaczone na sezon 2022 są realistyczne. Będę dzielić się doświadczeniami zdobytymi na torze z inżynierami, mechanikami i członkami mojego zespołu. Team chce i ma potencjał, aby wrócić na podium, podobnie jak ja – skomentował Fernando Alonso.