FORMUŁA 1: KOLEJNE BOLIDY – RB 10, VJM07, W05 I STR9 JUŻ SĄ

F 1_pr 1

Kolejne zespoły prezentują swoje samochody przed sezonem 2014 Formuły 1. Największe zainteresowanie towarzyszyło pokazowi RB 10 Infiniti Red Bull Renault.

Po czterech latach zwycięstw nowy bolid jest gotów do rywalizacji. Jego autorem jest Adrian Newey. Sebastian Vettel stanie przed szansą wywalczenia piątego tytułu z rzędu. Daniel Riccardo, który zadebiutuje w teamie zastępując Marka Webera jest kierowca znanym i sprawdzonym. Będzie zapewne numerem 2, bez zapędów i ambicji wykazywanych przez Australijczyka, a które to denerwowały mistrza…


Zobacz także:
FORMUŁA 1


Aspiracje red Bulla są ogromne, ale po zmianach regulaminowych trudno jest przewidzieć, kto jest najlepiej przygotowany do nowego sezonu…

F 1_pr 2

Force India pokazała wcześniej wizualizację VJM07, teraz przyszedł czas na oficjalną prezentację. Zespół jeździć będzie w zupełnie nowym składzie, kierowcami zostali Nico Hulkenberg i Sergio Perez.

– Nasz samochód jest prawie całkowicie nową konstrukcją, począwszy od przedniego skrzyła a skończywszy na dyfuzorze. Ten sezon to największa zmiana regulaminowa od 1990 roku,l mieliśmy sporo problemów, aby znaleźć miejsce na te wszystkie zmiany dotyczące jednostek napędowych – mówił Andy Green, dyrektor techniczny Force India.

F 1_pr 4

Mercedes swój nowy bolid odsłonił w Jerez. W05 wyglądem nosa przypomina Ferrari F14 T. Z zespołu odszedł Ross Brawn, jego miejsce zajął Paddy Lowe. Skład kierowców pozostaje bez zmian: Lewisa Hamiltona wspierać będzie Nico Rosberg.

F 1_pr 3

Nasz zespół może być dumny ze swojej pracy, ale mamy jeszcze wiele do wykonania przed pierwszym wyścigiem za sześć tygodni. Wykonaliśmy wielki krok i osiągnęliśmy nasze cele, ale to jakie osiągniemy sukcesy dowiemy się dopiero, gdy zaczniemy jeździć na torze – stwierdził Lowe.

Wcześniej Toro Rosso odsłoniło STR9. Bolid posiada niski nos, mniejsze przednie skrzydło oraz pojedynczy wydech w osi pojazdu. Napędzać go będzie silnik Renault.

Twórcą samochodu jest James Key. Jean-Erick Vergne będzie startował z Daniiłem Kwiatem, który zstąpił Daniela Ricciardo.

F 1_pr 5