FORMUŁA 1: MIEJSCE W LOTUSIE CZEKA NA KUBICĘ

Kub_01512812_004

Eric Boullier, szef zespołu Lotus, zapytany o skład temu w roku 2014 udzielił bardzo interesującej dla polskich kibiców Formuły 1 odpowiedzi. Widzi bowiem miejsce dla Roberta Kubicy!

Wbrew opiniom niektórych, rozstanie Roberta z jego zespołem było ciepłe. Eric Boullier przez cały czas od momentu wypadku polskiego kierowcy podczas Rajdu di Andora 2011 we Włoszech, utrzymywał ciągły kontakt z naszym zawodnikiem.


Zobacz także:
FORMULA 1


Do końca czekał na wyniki badań i postępy w rehabilitacji, demonstracyjnie wręcz odwlekając podjęcie decyzji ustalającej skład na nowy sezon (2012). Podkreślał, jak wiele ekipa z Enstone zawdzięcza Robertowi…

– Jeżeli Robert będzie w pełni gotowy na powrót do Formuły 1, z całą pewnością będzie wśród kandydatów – stwierdził w wywiadzie szef Lotusa.

Kubica dość długo podejmował decyzję dotyczącą sezonu 2013. Odrzucił możliwość jeżdżenia po torze w wyścigach DTM, wybrał ostatecznie rajdy. O tym, że jest bardzo szybki udowodnił po raz kolejny w ostatni weekend podczas Rajdu Wysp Kanaryjskich. Podobnie jak wcześniej w Citroenie DS3 WRC, i tym razem w modelu DS3 RRC deklasował rywali na odcinkach specjalnych, by… rozbić samochód.

Jednak ro Robert wie najlepiej, w jaki sposób może (i jak najszybciej) powrócić do ścigania się w F1. To jego decyzja, wie co robi. Dobrze, że ma przychylnych sobie ludzi w kierownictwach zespołów…

W tym roku w Lotus F1 Team jeżdżą Kimi Raikkonen i Romain Grosjean, a kierowcą rezerwowym jest Davide Valsecchi.