FORMUŁA 1: ROMAIN GROSJEAN W LOTUSIE

Światek Formuły 1 został zelektryzowany wiadomością, że zespół Lotus Renault GP ogłosił decyzje dotyczące przyszłego sezonu. Partnerem Kimiego Raikkonena w bolidzie będzie Romain Grosjean.

Oświadczenie w tej sprawie wydano dzisiaj. Zmienia się także nazwa zespołu – będzie się on nazywał Lotus.

Romain Grosjean zastąpi Witalija Pietrowa. Francuz ma doświadczenie w Formule 1. W ekipie ING Renault F1 Team zaliczył siedem występów w sezonie 2009, bez sukcesów.

Sponsorem zespołu został Total.

Romain Grosjean: Jestem bardzo zadowolony, że będę jednym z kierowców wyścigowych zespołu w sezonie 2012. Mam uśmiech na twarzy i czuję się bardzo zaszczycony, że dostałem taką szansę. Ściganie się u boku byłego Mistrza Świata i kogoś kto jest spragniony powrotu do Formuły 1, będzie wspaniałym doświadczeniem. Jestem przekonany, że poprawi to moje osiągi. Czuję, że sukcesy w GP2 pomogły mi sporo dojrzeć i jestem teraz znacznie pełniejszym kierowcą niż gdy ostatnio brałem udział w tym sporcie. Powrót do Enstone jako kierowca to jak powrót do domu. Nie zawiodę i chciałbym podziękować ludziom, bez których powrót do F1 nie byłby możliwy. Total, który wspiera mnie od 2006 roku i Gravity Sport Management, są pierwsi na tej liście.

Dzisiejsza informacja oznacza, że Witalij Pietrow straci swoją posadę w Enstone. Jego pozycja była zagrożona od czasu GP Abu Zabi, kiedy to tuż po wyścigu w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji nie wytrzymał i obarczył winą za sporą część niepowodzeń zespół.

Według plotek Rosjanin ma szansę jeszcze na miejsce w F1 w przyszłym roku za kierownicą rosyjskiego zespołu Marussia (Virgin Racing), który niedawno potwierdził Charlesa Pica. Podstawowym kierowcą zespołu jest doświadczony Timo Glock.