FORMUŁA E: ZESPÓŁ NISSANA ZMIENIA SIEDZIBĘ PRZED 10 SEZONEM

Przygotowaniom zespołu Nissana do nowego sezonu Formuły E towarzyszą w tym roku wyjątkowe zmiany.

Zespół Nissana przeprowadza się do dysponującego najnowocześniejszymi technologiami obiektu położonego niedaleko od Paryża.


Zobacz także:

FORMUŁA E: MARKA DS W PIERWSZEJ PIĄTCE KLASYFIKACJI GENERALNEJ
 

SPORT


 

To więcej niż zmiana siedziby, to niejako skok w przyszłość na drodze ku doskonałości w świecie wyścigów samochodów elektrycznych. Opuszczając Le Mans, które przez kilka lat było prawdziwym domem zespołu, japoński producent podejmuje kolejny ważny krok, świadczący o jego nieustającym zaangażowaniu w tę serię wyścigową.

Przeprowadzka do nowej siedziby to element szerszej strategii marki dotyczącej przyszłości jej zespołu wyścigowego w Formule E. W ambitnych założeniach dotyczących rywalizacji bolidów trzeciej generacji strategia japońskiej marki przewiduje zwiększenie dotychczasowego potencjału i dalszą poprawę wyników. Podjęta decyzja jest również przejawem zaangażowania firmy w sporty motorowe oraz troski o przyszłość zrównoważonej mobilności, czego dowodzi fakt, iż zespół nadal stawia na pierwszym miejscu prace badawczo-rozwojowe, które umożliwiają między innymi transfer technologii „z drogi na tor” i „z toru na drogę”.

Tommaso Volpe, dyrektor zarządzający i szef zespołu Nissan Formula E Team, powiedział: Dziewiąty sezon zakończyliśmy mocnym akcentem, co tylko potwierdza fakt, że wprowadzone przez nas zmiany miały pozytywny wpływ na osiągane wyniki. Wiemy, że przed nami jeszcze długa droga na szczyt, a taki właśnie długoterminowy cel postawiliśmy sobie w ramach ery bolidów trzeciej generacji.

W sezonie 10. będziemy starali się kontynuować to, co zaczęliśmy, i pokazać dalszą poprawę na torze, ponieważ naszym celem jest przygotowanie się do walki o mistrzostwo w nadchodzących latach. Przeprowadzka do nowego obiektu jest dla zespołu bardzo ważna – to część naszego szerszego planu poprawy wyników. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na zadomowienie się w nowym miejscu i rychły powrót na tor w najbliższym sezonie, który rozpoczną październikowe testy.

Sezon 10. to ważny rok dla zespołu, który zamierza nie tylko oprzeć się na solidnych wynikach osiągniętych w sezonie 2022/23, ale także wykorzystać 85-letnie doświadczenie Nissana w sportach samochodowych i ponad dziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu samochodów elektrycznych. Dodatkowo Formuła E po raz pierwszy zawita do Japonii, gdzie 30 marca 2024 r. odbędzie się E-Prix Tokio. Jako jedyny japoński producent związany z serią wyścigową elektrycznych bolidów, Nissan jest niezmiernie dumny z faktu, że właśnie to miasto będzie po raz pierwszy gospodarzem wyścigu, gdyż jest to wyjątkowa okazja do zaprezentowania niezwykłych możliwości mobilności elektrycznej w samym sercu Tokio.

Guillaume Cartier, prezes Nissan w regionie AMIEO i członek zarządu Nissan Formula E Team powiedział: Pięć lat startów w elektrycznej serii wyścigowej to najdłuższa obecność Nissana w sportach motorowych poza Japonią. To najlepsze świadectwo umiejętności, ciężkiej pracy i sukcesów zespołu, a także potencjału tego sportu.

W ramach pożegnania z dotychczasową siedzibą Nissan Formula E Team w Le Mans, 18 września japoński producent organizuje tam wydarzenie inaugurujące sezon 10., które jest okazją do zaprezentowania od kulis tajników wiedzy i technologii, kryjących się za całą machiną Formuły E, która wykracza daleko poza same wyścigi. Podczas wydarzenia będą obecni również kierowcy zespołu Nissana, Sacha Fenestraz i powracający do ekipy Oliver Rowland, którzy między innymi opowiedzą o swoich przygotowaniach do sezonu oraz zaprezentują projekt malowania bolidu.