W dniach od 15 do 27 września na salonie samochodowym IAA we Frankfurcie BMW Group zaprezentuje się w otoczeniu unikalnej architektury stoiska. Pod jednym szyldem przedstawione zostaną także marki MINI i Rolls-Royce.
Znacznie wydłużony w stosunku do roku 2013 tor jezdny (teraz o długości 400 m) oraz inscenizacja samochodów umożliwiająca po raz pierwszy również aktywną jazdę to najważniejsze cechy prezentacji w roku 2015.
Zobacz także:
Ponad 12 tys. m2 na dwóch poziomach tworzyć będzie największe dotychczasowe stoisko BMW Group.
Technologie i produkty marek BMW i MINI będą prezentowane na zintegrowanych z torem scenach, podczas krótkich pokazów powtarzanych 20 razy dziennie. Scena BMW ma imponującą szerokość 50 m.
Dzięki aplikacji BMW IAA firma po raz pierwszy daje odwiedzającym możliwość wglądu za kulisy wystawy oraz uzupełniające informacje dotyczące poszczególnych innowacji i samochodów. Oprócz audioprzewodnika oprowadzającego po wystawie aplikacja oferuje także elementy tzw. rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality), która pozwala na przykład poznawać nowe BMW serii 7 w zupełnie nowym wymiarze.
Właśnie ten model będzie najważniejszym punktem tegorocznej prezentacji marki na wystawie. Na targach motoryzacyjnych IAA będzie można poznać jego jakość i technologie. Inscenizacja w formie rotundy umożliwi odwiedzającym spojrzenie na nowe auto z różnych perspektyw i prowadzi ich na przestronny plac na piętrze.
Łącznie trzy pomieszczenia poświęcone są modelowi: zobaczymy w nich auto z pakietem sportowym M, z wyposażeniem „Pure Excellence” oraz wariant eDrive – 740Le.
Submarka BMWi oprócz aktualnych modeli BMW i3 oraz BMW i8 prezentuje innowacyjne koncepcje ładowania oraz ofertę serwisową.
Wraz z BMW Connected Living prezentowane jest kolejne pole innowacji. Na tegorocznych targach BMW i po raz pierwszy zaprezentuje inteligentne pomysły, takie jak Carbon Core czy światła laserowe. Z kolei BMW eDrive to osiągi silnika BMW TwinPower Turbo połączone z wydajnością silnika elektrycznego: transfer technologiczny z submarki BMW widoczny jest na przykładzie debiutów modeli BMW eDrive, BMW serii 2, BMW serii 3, BMW X5 i BMW serii 7.
Submarkę BMW M reprezentować będzie w sumie pięć samochodów. Pośród nich jest jedna światowa premiera: BMW M3 Limuzyna.
Liczne wzory i przykłady indywidualizacji zobaczymy w łącznie czterech samochodach, pośród których znajdzie się również kompozycja stylistyczna BMW Individual w BMW 750i.
Na targach IAA 2015 zaprezentowane zostanie publiczności po raz pierwszy nowe BMW X1. Druga generacja samochodu wyróżnia się jeszcze bardziej przestronnym wnętrzem i dopracowaną funkcjonalnością.
BMW serii 3 obchodzić będzie na IAA 2015 swoje urodziny. Przed 40 laty narodziła się do dziś najlepiej sprzedająca się seria.
W tym roku pokazane zostaną cztery modele seryjne BMW Motorrad: F 800, S1000 RR, S 1000 XR oraz R nineT, a także pierwsza interpretacja scramblera autorstwa BMW: Concept Path 22.
Oprócz opisanych prezentacji marek BMW Group oferuje również na salonie IAA 2015 BMW Group Junior Campus. Obok hali 11 Nord dzieci w wieku od 11 do 14 lat będą mogły uczestniczyć w warsztatach na temat zrównoważonego rozwoju, mobilności, techniki i stylistyki.
Głównym elementem stoiska MINI będzie światowa premiera nowego modelu Clubman. John Cooper Works przenosi odwiedzających w przestrzenne klimaty. Dwaj reprezentanci rodziny John Cooper Works zaprezentują się na tle stylizowanego hangaru samolotowego.
Będzie też MINI Countryman. Całej wystawie towarzyszyć będzie temat MINI Connected – systemy wspomagające kierowcę, informacje i rozrywka w samochodzie, wirtualna rzeczywistość pozwolą poznawać możliwości nowatorskich technologii.
MINI Yours to z kolei wyraz indywidualnej ekskluzywności. W akcesoriach MINI będzie można doświadczyć prawdziwej różnorodności akcesoriów we wszystkich kształtach i kolorach. Sklep Lifestyle zaprezentuje nową kolekcję MINI Gentleman’s Capsule.
Prezentacja Rolls -Royce Motorcars na targach IAA 2015 utrzymana będzie w koncepcji nowoczesnej willi. Gwoździem programu będzie światowa premiera nowego modelu Dawn. Elegancka stylistyka karoserii 4-osobowego luksusowego kabrioletu będzie prezentowana w dwóch konfiguracjach.
W Collector’s Garage wszyscy odwiedzający będą mogli podziwiać wyjątkowe samochody, takie jak nowy Wraith Inspired by Music, Phantom Limelight oraz Ghost Series II.





![VOLKSWAGEN: NOWY ID POLO Z ZASIĘGIEM DO 454 KM Volkswagen prezentuje ID. Polo, czyli w pełni elektryczną interpretację jednego z najważniejszych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Volkswagen-ID.-Polo-65x65.jpg)
![MERCEDES-BENZ: ELEKTRYCZNA KLASA C DEBIUTUJE W NOWEJ GENERACJI Mercedes-Benz prezentuje zupełnie nową, w pełni elektryczną Klasę C, która po raz […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Mercedes-Benz-Klasy-C-65x65.jpg)
![PEKIN 2026: LEPAS L4 EV ZAPOWIADA GLOBALNĄ STRATEGIĘ MARKI Marka LEPAS zapowiada premierę modelu L4 EV podczas targów Auto China 2026 […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Lepas-65x65.jpg)
![PEKIN 2026: HYUNDAI IONIQ V I NOWA STRATEGIA DLA RYNKU CHIŃSKIEGO Hyundai Motor potwierdza swoje długoterminowe zaangażowanie w Chinach, prezentując model IONIQ V […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Pekin-2026-Hyundai-65x65.jpg)
![LANCIA: TROFEO LANCIA POWRACA W 2026 ROKU Z NOWĄ KATEGORIĄ RALLY6 Trofeo Lancia wróci na odcinki specjalne w sezonie 2026, kontynuując oficjalny powrót […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Trofeo-Lancia-65x65.jpg)
![LANCIA: POWRÓT DO WRC PODCZAS RALLYE MONTE-CARLO 2026 Lancia oficjalnie wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata, debiutując w klasie WRC2 podczas […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lancia-Ypsilon-Rally2-HF-Integrale-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: POWRÓT NA NÜRBURGRING Z GOLFEM R 24H Volkswagen R potwierdził udział w 24-godzinnym wyścigu Nürburgring w 2027 roku. Projekt […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Volkswagen-Golf-R-24H-65x65.jpg)
![WEC: OSTATNI TEST PEUGEOTA 9X8 PRZED 24H LE MANS NA TORZE SPA Team Peugeot TotalEnergies przygotowuje się do kluczowego etapu sezonu FIA WEC. Wyścig […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/WEC-Peugeot-TotalEnergies-SPA-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![CITROEN: 50 LAT 2CV SPOT – PIERWSZEJ LIMITOWANEJ SERII MARKI Citroen świętuje 50-lecie modelu 2CV Spot, pierwszej edycji limitowanej w historii marki. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Citroen-2-CV-Spot-65x65.jpg)
![RETROMOBILE 2026: PEUGEOT ŚWIĘTUJE HISTORIĘ I POWRÓT GTi PEUGEOT wykorzystuje targi Rétromobile 2026 w Paryżu do podkreślenia historii i znaczenia […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Retromobile-2026-PEUGEOT-GTi-65x65.jpg)
![MAZDA: MAJÓWKA W STYLU SLOW ROAD BEZ PLANOWANIA I REZERWACJI Mazda zachęca do spontanicznych podróży samochodowych po Polsce w ramach projektu Slow […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Slow-Road-by-Mazda-65x65.jpg)
![MAZDA: ODKRYWAJ PARKI DINOZAURÓW W POLSCE W RYTMIE SLOW Jesień to idealny czas, by zwolnić tempo, odłożyć telefony i wspólnie wyruszyć […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Mazda-Slow-Road-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![TOYOTA: CHARGING NETWORK Z NIŻSZYMI CENAMI I NOWYMI PARTNERAMI W EUROPIE Toyota obniża ceny w swojej sieci ładowania i rozszerza listę partnerów. Zmiany […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Toyota-Charging-Network_01-65x65.jpg)
![SKODA: NOWA FABRYKA BATERII W MLADÁ BOLESLAV – 335 TYS. SYSTEMÓW ROCZNIE Skoda otworzyła nową halę montażu systemów akumulatorowych w zakładzie w Mladá Boleslav, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Skoda-produkcja-akumulatorow-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN GROUP: EUROPEJSKI PROJEKT POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH Grupa Volkswagen rozpoczyna europejski projekt, którego celem jest dalsza poprawa bezpieczeństwa ruchu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Volkswagen-Group-65x65.jpg)
![SKODA: PROGRAM „PRAWO DO JAZDY” DLA KIEROWCÓW WRACAJĄCYCH ZA KIEROWNICĘ Najpierw spokój, potem jazda – Skoda pomaga wrócić za kierownicę Powrót do […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Skoda-Prawo-Do-Jazdy-65x65.jpg)
![CAMPER CARAVAN SHOW 2026: TOYOTA PROACE MAX TANUKI PRZEDPREMIEROWO W WARSZAWIE Toyota prezentuje przedpremierowo kampera PROACE MAX Tanuki podczas targów Camper Caravan Show […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Toyota-PROACE-MAX-Tanuki-65x65.jpg)
![CV SHOW 2026: DELIVAN DEBIUTUJE W EUROPIE I PREZENTUJE NOWĄ STRATEGIĘ FSCV DELIVAN debiutuje globalnie podczas Commercial Vehicle Show, prezentując nową generację pojazdów dostawczych. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/CV-Show-DELIVAN-65x65.jpg)
![GOODYEAR: NOWA GENERACJA OPON CAŁOROCZNYCH VECTOR ALL SEASON 4 Goodyear wprowadza nową generację opony całorocznej, rozwijając segment w przeddzień jego 50-lecia. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Goodyear-Vector-All-Season-4-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: PODWÓJNE WYRÓŻNIENIE NA TIRE TECHNOLOGY AWARDS 2026 Continental po raz kolejny zdobywa tytuł „Producenta opon roku” w konkursie Tire […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Continental-Tire-Manufacturer-of-the-Yea-65x65.jpg)
![ALPINE: SYSTEM TELEMETRICS W A390 JAKO CYFROWY TRENER KIEROWCY System Alpine Telemetrics w modelu A390 wykracza poza funkcję klasycznych wskaźników, oferując […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Alpine-Telemetrics-65x65.jpg)
![CHERY: SUPER HYBRID Z ZASIĘGIEM DO 1600 KM I REALNYMI OSZCZĘDNOŚCIAMI Technologia Chery Super Hybrid (CSH) ma odpowiadać na rosnące znaczenie kosztów eksploatacji […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Chery-Super-Hybrid-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
