GEMBALLA: ZNANY TUNER WKRACZA DO POLSKI

Gemballa to jeden z najbardziej ekstrawaganckich tunerów na świecie, znany z ekskluzywnych i oryginalnych modyfkacji najbardziej pożądanych supersamochodów. Już niedługo z usług tej niemieckiej “rmy będą mogli korzystać także Polacy – premiera krajowego przedstawicielstwa będzie miała miejsce podczas wyścigowej imprezy Verva Street Racing już piętnastego września w Warszawie.

Już od ponad trzydziestu lat manufaktura z Leonberg podejmuje się indywidualizacji wyglądu oraz udoskonalania wyposażenia i mechaniki samochodów, których nierzadko nie odważył się modyfikować nikt przed nią. Choć znana jest głównie z nadawania swojego oryginalnego stylu modelom Porsche, w swojej historii odważyła się też przebudować pojazdy takich marek jak Ferrari, Lamborghini czy Mercedes-Benz. W nawiązaniu do tej tradycji, zaprezentowana na ostatnich targach samochodowych w Genewie oferta marki, dostępna także u polskiego przedstawiciela, obejmuje pakiet kompleksowych zmian do 911, Panamery i Cayenne, oraz jednego z najlepiej ocenianych obecnie wozów sportowych: McLarena MP4-12C.


Zobacz także:
VERVA STREET RACING 2012: MISTRZOSTWA DRIFTERÓW
VERVA STREET RACING 2012: DUMA MERCEDESA
VERVA STREET RACING 2012: PRZYBYWA GWIAZD
VERVA STREET RACING 2012: PRZYJEDZIE HAKKINEN
VERVA STREET RACING 2012: BOLID F1 W WARSZAWIE
VERVA STREET RACING 2012: START WE WRZEŚNIU
VERVA STREET RACING – ARCHIWUM 2011


Oferta dla marki Porsche umożliwia bardzo szeroki zakres zmian swojego wozu: od dyskretnych wyróżników optycznych i optymalizacji jednostki sterującej, po kompletnie nowe projekty nadwozia wykonane z włókna węglowego i głęboką ingerencję w układ napędowy, zawieszenia i hamulców. Wzrost parametrów silnika sięga poziomu, który może z powodzeniem rywalizować z najszybszymi samochodami na ziemi: to moc ponad 700 KM i maksymalny moment obrotowy w okolicach 1000 Nm.

Znana ze swojego niebanalnego stylu marka jest w stanie zmienić wnętrze zgodnie ze wszystkimi życzeniami klienta, zapewniając jakość materiałów i ręcznego wykończenia, z którą nie może się równać żaden seryjnie produkowany samochód. Indywidualizacja obejmuje zarówno elementy wyposażenia, wzory, jak i niespotykane materiały.

Gemballa jako pierwszy tuner na świecie podjął się poprawy McLarena MP4-12C – pierwszego dzieła uznanych konstruktorów zespołu Formuły 1 od czasów legendarnego, trzyosobowego McLarena F1. W zakresie tego modelu niemiecki specjalista ma możliwość zbierania informacji i rozwoju jak żaden konkurent – prowadzi program wyścigowy z użyciem dwóch egzemplarzy tego modelu w specyfkacji GT3 w prestiżowej niemieckiej serii wyścigowej VLN.

Efektem tak zebranego doświadczenia jest oferowany pakiet aerodynamiczny, poprawiający przepływ powietrza wokół nadwozia. Wkrótce dołączą do niego pierwsze propozycje zmian mechanicznych.

Podczas pierwszego występu Gemballi w Polsce, na Placu Teatralnym w Warszawie już piętnastego września będzie można podziwiać dwa ekstremalne modele z obecnej palety modelowej frmy: opisywanego McLarena oraz unikatowy model Mistrale, powstały na bazie Porsche Panamery. W sumie powstanie tylko trzydzieści sztuk tego modelu, wyróżniającego się zupełnie przeprojektowanym nadwoziem i wnętrzem oraz mocą silnika wynoszącą 721 KM.

W Polsce marka Gemballa pojawia się za sprawą frmy GranSport. To centrum ekskluzywnego tuningu, dzięki któremu teraz także w naszym kraju można skorzystać z oferty najbardziej ekskluzywnych tunerów na świecie, takich jak Carlsson, Hamann, Novitec i innych.

Kompleksowy zakres usług obejmuje także usługę GranConcierge, serwis, detailing i specjalistyczny transport. Do dyspozycji klientów jest profesjonalna obsługa dedykowanego zespołu, który zapozna z szeroką ofertą modyfikacji i utrzyma samochód na niezmiennie najwyższym poziomie.

Więcej informacji można pozyskać pod adresem www.gransport.pl.