GARMIN: NAGRODA DLA MARZYCIELI I MYŚLICIELI

Garmin, firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, ogłosiła, że Gary Burrell oraz Min Kao – jej współzałożyciele, zostali uhonorowani nagrodą The Economist Group 2012 Innovation Award.

Nagrodę przyznano w kategorii produktów konsumenckich za przenośne urządzenia nawigacyjne Garmin.

Wyróżnienia wręczane są za znaczące dokonania w ośmiu dziedzinach – od usług telekomunikacyjnych po społeczny altruizm. Gala wręczenia “The Economist” odbyła się w Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych w Londynie. Wśród 200-osobowej publiczności nie zabrakło znaczących postaci ze świata biznesu, nauki, środowiska akademickiego, sektora R&D i przedstawicieli rządu.

– Przyznając nagrody The Economist Innovation Award, chcemy docenić marzycieli oraz tych, którzy te marzenia realizują – osoby odpowiedzialne za innowacyjne rozwiązania zmieniające nasz świat. Dzięki swojej wizji i pomysłowości, tegoroczni zwycięzcy stworzyli ważne produkty i usługi. Czy to w kategoriach gospodarstwa domowego, czy też w zakulisowych przełomach na różnych polach, ich innowacyjne rozwiązania stały się częścią codziennego życia milionów ludzi – powiedział Tom Standage, redaktor działu techniki The Economist oraz przewodniczący 29-osobowego składu jury, wyjaśniając kryteria podejmowania decyzji.

– Przyznanie tej prestiżowej nagrody to dla nas ogromny zaszczyt. Cieszymy się, że Garmin znalazł się w gronie największych myślicieli, wizjonerów i najlepszych marek na świecie – stwierdził Dr Kao, który odebrał nagrodę w imieniu firmy Garmin.