GARMIN: NOWA SERIA NAWIGACJI NUVI 3500

Garmin wprowadza do sprzedaży nową serię nawigacji nüvi 3500. W skład serii wchodzą urządzenia nüvi 3540LT oraz nüvi 3590LMT. Najnowsze modele PND to pierwsze nawigacje Garmin, które łączą smukłą obudowę z dużym 5-calowym szklanym wyświetlaczem oraz najnowszą wersją systemu nawigacyjnego Garmin Guidance 3.0.

Seria nüvi 3500 wykorzystuje najnowocześniejsze technologie Garmina, takie jak system nawigacyjny Guidance 3.0, czy usługi Live Ready oparte na współpracy z nową aplikacją Garmin Smartphone Link.

– Nawigacje z serii nüvi 3500 to połączenie eleganckiego wyglądu, dużego ekranu oraz funkcjonalności aplikacji Smartphone Link – mówi Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska. Co ważne, wszystkie te usługi są zawarte w cenie urządzenia. Posiadacze smartfonów z Androidem i możliwością transferu danych, nie będą musieli martwić się dodatkowymi kosztami, opłatami czy abonamentem.

Guidance 3.0

PND z serii nüvi 3500 są wyposażone w najbardziej zaawansowany system nawigacyjny Guidance 3.0. Dla użytkownika oznacza to szybsze wyszukiwanie i wprowadzanie adresów oraz punktów docelowych (instaSearch), efektywniejsze wyznaczanie tras (instaRoad) oraz intuicyjne menu, umożliwiające dostosowanie nawigacji do swoich potrzeb. Asystent pasa ruchu z funkcją photoReal wyświetla dokładne zdjęcia skrzyżowań i pomaga w wyborze odpowiedniego pasa ruchu przed planowanym skrętem lub zjazdem. Aktualna baza Garmin zawiera aż 65 000 zdjęć z widokiem skrzyżowań w trybie photoReal na terenie Europy – 4 razy więcej niż w poprzednich modelach nüvi.

System Guidance 3.0 jest również wyposażony w technologię myTrends, która, bazując na historii podróży danego użytkownika, przewiduje najlepszą trasę. Ponadto najnowszy system nawigacyjny zapewnia kierowcom bezpieczeństwo w trakcie jazdy, umożliwiając zestawienie książki telefonicznej z nawigacją i wykonywanie połączeń z poziomu ekranu nawigacji (nüvi 3590LMT). Funkcja Safe Texting pozwala na odbieranie i odpisywanie na sms-y bez odrywania wzroku od drogi (nüvi 3590LMT). Więcej informacji na temat Guidance 3.0 można znaleźć na stronie: www8.garmin.com/move/guidance.html.

Usługi Live Ready i aplikacja Smartphone Link

Dla posiadaczy smartfonów z systemem Android Garmin przygotował specjalną aplikację Smartphone Link, która zapewnia współpracę i wymianę danych między nawigacją nüvi 3590LMT a smartfonem z Androidem. Aplikacja dostępna jest do pobrania w Android Market.

Dzięki aplikacji Smartphone Link, użytkownicy nüvi 3590LMT mogą korzystać z oferowanego przez Garmin szerokiego pakietu usług online (Live Ready). Jedną z oferowanych usług jest 3D Live Traffic – aktualizowane na bieżąco informacje drogowe, dzięki którym kierowcy z łatwością ominą najbardziej zakorkowane ulice. Użytkownicy nüvi 3590LMT mogą korzystać z bezpłatnych aktualizacji informacji drogowych 3D Traffic dostępnych dożywotnio dla danego produktu . Informacje z 80 milionów punktów zbierania danych są na bieżąco łączone z danymi z poprzednich dni i miesięcy, dzięki czemu nawigacje Garmin mogą pewniej przewidzieć sytuację na drogach.

Dodatkowo użytkownicy mają dostęp do innych usług Live Ready, takich jak informacje o pogodzie, parkingach czy cenach paliw.

Więcej informacji na temat aplikacji Smartphone Link można znaleźć na stronie: buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=111441.

W skład serii nüvi 3500 wchodzą urządzenia nüvi 3540LT z bezpłatną aktualizacją informacji drogowych Lifetime Traffic, kompatybilne z aplikacją Smartphone Link, oraz nüvi 3590LMT z bezpłatną aktualizacją map Lifetime map dla całej Europy , głosową aktywacją nawigacji, bezpłatną aktualizacją informacji drogowych Lifetime Traffic oraz połączeniem Bluetooth.

Urządzenia z nowej serii nüvi 3500 są już dostępne w sprzedaży.

Sugerowana cena detaliczna nawigacji nüvi 3540LT (wersja Central Europe) to 259 euro; nawigacji nüvi 3590LMT (wersja Europe)- 329 euro.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych modeli, funkcji i cen dostępne pod adresem www.garmin.com/move.