Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), prezentuje nüviCam – urządzenie nawigacyjne z wbudowaną kamerą i zaawansowanymi funkcjami, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze.
Dzięki zintegrowanej kamerze, która stale rejestruje i automatycznie zapisuje dane, nüviCam pełni funkcję wiarygodnego, naocznego świadka, który dysponuje nagraniem uwzględniającym dane o czasie i miejscu zdarzenia.
Zobacz relacje:

Urządzenie nüviCam to jedna z najbardziej wszechstronnych nawigacji dostępnych na rynku, wyposażona w funkcje premium dostępne do tej pory jedynie w luksusowych samochodach. Przykładowo, funkcja Ostrzegania przed kolizją poinformuje o zbytnim zbliżeniu się do samochodu jadącego przed nami, a dzięki funkcji Ostrzegania o opuszczeniu pasa nawigacja powiadomi nas, gdy samochód zacznie zjeżdżać na pobocze lub przeciwległy pas. Z kolei technologia Garmin Real Vision nie pozwoli przegapić żadnego adresu przełączając urządzenie w tryb kamery i wskazując kierunek animowaną strzałką, kiedy zbliżamy się do celu podróży.
NüviCam zostało wyposażone w 6 calowy szklany ekran pojemnościowy i wbudowaną z tyłu kamerę samochodową nagrywającą obraz w jakości HD. Kiedy urządzenie jest włączone, kamera bezustannie rejestruje i zapisuje dane na dołączonej karcie microSD. Jeśli dojdzie do wypadku lub kolizji na drodze, poza nagraniem z miejsca zdarzenia, dysponujemy również danymi GPS, a więc dokładną lokalizacją i godziną zdarzenia. Zarejestrowany film można w prosty sposób odtworzyć za pomocą nüviCam lub na komputerze, używając odtwarzacza garmin.com/dashcamplayer.
Dodatkowo, funkcja Snapshot umożliwia wykonywanie zdjęć wewnątrz lub na zewnątrz pojazdu. Urządzenie nüviCam posiada wygodny, magnetyczny uchwyt, który pozwala w prosty sposób zamontować je w samochodzie lub wypiąć.
Bezpieczną jazdę zapewniają takie funkcje jak Nawigacja aktywowana głosem, dzięki czemu kierowca może sterować urządzeniem bez odrywania rąk od kierownicy, oraz technologia Bluetooth, która umożliwia korzystanie z nawigacji jak z zestawu głośnomówiącego (wymagany smartfon obsługujący technologię Bluetooth).
Bezpłatna aplikacja Smartphone Link umożliwia połączenie nüviCam z kompatybilnym iPhone’m lub smartfonem z systemem Android i korzystanie z usług online, takich jak kolejna generacja Garmin LIVE Traffic czy informacje o fotoradarach bezpośrednio na ekranie nawigacji. Urządzenie nüviCam jest również kompatybilne z bezprzewodową kamerą cofania Garmin BC 30 (do nabycia osobno), która umożliwia kontrolowanie sytuacji z tyłu pojazdu.
Aby mieć pewność, że kierowca nie przeoczy żadnego skrętu, nüviCam oferuje funkcję Aktywnego asystenta pasa ruchu, który z pomocą głosowych i wizualnych wskazówek poprowadzi pewnie przez najbardziej skomplikowane skrzyżowania. Funkcja Przed Tobą ułatwia wyszukiwanie interesujących obiektów wzdłuż trasy, którą się poruszamy, takich jak restauracje, stacje benzynowe, parkingi itp.
Dzięki technologii Garmin Real Directions urządzenie wykorzystuje do wskazywania drogi rozpoznawalne punkty orientacyjne, budynki, sygnalizację świetlną. Dodatkowo nüviCam informuje o limitach prędkości, ostrzega o strefach wokół szkół, wyposażony jest również w funkcje Photo Real Junction View, Bird’s Eye Junction View. Fabrycznie zainstalowane dane z serwisu Foursquare zapewniają miliony dodatkowych wyników podczas wyszukiwania sklepów, restauracji i wielu innych lokalizacji.
Nowe urządzenie nüviCam jest wyposażone w szczegółowe mapy Europy i usługę bezpłatnej, bezterminowej aktualizacji map , aby zapewnić dostęp do najnowszych informacji o drogach, punktach szczególnych i wielu innych. Informacje o korkach i sytuacji na drodze zapewniają najnowsze rozwiązania Garmin – usługa Digital Traffic za pośrednictwem DAB i Live Traffic poprzez aplikację SmartphoneLink.
Wraz z nüvicam, Garmin prezentuje również następną generację usług LIVE Traffic dostarczanych za pośrednictwem aplikacji SmartphoneLink przy użyciu technologii TPEG i najnowszych metod wykraczających poza ograniczenia systemu TMC. Nowa generacja technologii z udoskonalonym zasięgiem, uwzględnia również dane dotyczące mniejszych dróg umożliwiając bardziej precyzyjne wyznaczanie trasy czy planowanie objazdów, aby oszczędzić czas i paliwo.
Garmin Traffic to usługa, która pozwala gromadzić i wykorzystywać ponad 70 mld danych od kierowców i światowych oraz regionalnych partnerów w ponad 40 krajach na całym świecie. Z informacjami otrzymywanymi z dokładnością do 10 m, aktualizowanymi co minutę, kierowcy mają możliwość szybszego podejmowania decyzji na drodze i precyzyjnego planowania trasy. Usługa dostępna będzie w maju 2015 w ramach aktualizacji oprogramowania dla serii nüvi 2xx9 i dla nüviCam za pośrednictwem aplikacji SmartphoneLink dla smartfonów z systemem Android i iOS.
Planowany termin wprowadzenia do sprzedaży urządzenia Garmin nüviCam to maj 2015.






![AUDI: AUDI Q4 E-TRON ZADEBIUTUJE W NOWYM SALONIE W WARSZAWIE Audi rozwija sieć dealerską w Polsce, otwierając nowe salony w Warszawie, Płocku […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Audi-Q4-e-tron-65x65.jpg)
![VOLVO: POLSKA PREMIERA NOWEGO EX60 I EX60 CROSS COUNTRY W Warszawie odbyła się polska premiera nowych modeli Volvo EX60 oraz Volvo […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Volvo-EX60-I-EX60-Cross-Country-65x65.jpg)
![PEKIN 2026: LEPAS L4 EV ZAPOWIADA GLOBALNĄ STRATEGIĘ MARKI Marka LEPAS zapowiada premierę modelu L4 EV podczas targów Auto China 2026 […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Lepas-65x65.jpg)
![PEKIN 2026: HYUNDAI IONIQ V I NOWA STRATEGIA DLA RYNKU CHIŃSKIEGO Hyundai Motor potwierdza swoje długoterminowe zaangażowanie w Chinach, prezentując model IONIQ V […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Pekin-2026-Hyundai-65x65.jpg)
![LANCIA: TROFEO LANCIA POWRACA W 2026 ROKU Z NOWĄ KATEGORIĄ RALLY6 Trofeo Lancia wróci na odcinki specjalne w sezonie 2026, kontynuując oficjalny powrót […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Trofeo-Lancia-65x65.jpg)
![LANCIA: POWRÓT DO WRC PODCZAS RALLYE MONTE-CARLO 2026 Lancia oficjalnie wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata, debiutując w klasie WRC2 podczas […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lancia-Ypsilon-Rally2-HF-Integrale-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: POWRÓT NA NÜRBURGRING Z GOLFEM R 24H Volkswagen R potwierdził udział w 24-godzinnym wyścigu Nürburgring w 2027 roku. Projekt […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Volkswagen-Golf-R-24H-65x65.jpg)
![WEC: OSTATNI TEST PEUGEOTA 9X8 PRZED 24H LE MANS NA TORZE SPA Team Peugeot TotalEnergies przygotowuje się do kluczowego etapu sezonu FIA WEC. Wyścig […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/WEC-Peugeot-TotalEnergies-SPA-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![MITSUBISHI: PAJERO ŚWIĘTUJE 44. URODZINY 7 maja Mitsubishi Motors obchodziło 44. rocznicę debiutu modelu Pajero na rynku […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Mitsubishi-Pajero-65x65.jpg)
![CITROEN: 50 LAT 2CV SPOT – PIERWSZEJ LIMITOWANEJ SERII MARKI Citroen świętuje 50-lecie modelu 2CV Spot, pierwszej edycji limitowanej w historii marki. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Citroen-2-CV-Spot-65x65.jpg)
![MAZDA: MAJÓWKA W STYLU SLOW ROAD BEZ PLANOWANIA I REZERWACJI Mazda zachęca do spontanicznych podróży samochodowych po Polsce w ramach projektu Slow […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Slow-Road-by-Mazda-65x65.jpg)
![MAZDA: ODKRYWAJ PARKI DINOZAURÓW W POLSCE W RYTMIE SLOW Jesień to idealny czas, by zwolnić tempo, odłożyć telefony i wspólnie wyruszyć […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Mazda-Slow-Road-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![TOYOTA: CHARGING NETWORK Z NIŻSZYMI CENAMI I NOWYMI PARTNERAMI W EUROPIE Toyota obniża ceny w swojej sieci ładowania i rozszerza listę partnerów. Zmiany […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Toyota-Charging-Network_01-65x65.jpg)
![SKODA: NOWA FABRYKA BATERII W MLADÁ BOLESLAV – 335 TYS. SYSTEMÓW ROCZNIE Skoda otworzyła nową halę montażu systemów akumulatorowych w zakładzie w Mladá Boleslav, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Skoda-produkcja-akumulatorow-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN GROUP: EUROPEJSKI PROJEKT POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH Grupa Volkswagen rozpoczyna europejski projekt, którego celem jest dalsza poprawa bezpieczeństwa ruchu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Volkswagen-Group-65x65.jpg)
![SKODA: PROGRAM „PRAWO DO JAZDY” DLA KIEROWCÓW WRACAJĄCYCH ZA KIEROWNICĘ Najpierw spokój, potem jazda – Skoda pomaga wrócić za kierownicę Powrót do […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Skoda-Prawo-Do-Jazdy-65x65.jpg)
![CAMPER CARAVAN SHOW 2026: TOYOTA PROACE MAX TANUKI PRZEDPREMIEROWO W WARSZAWIE Toyota prezentuje przedpremierowo kampera PROACE MAX Tanuki podczas targów Camper Caravan Show […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Toyota-PROACE-MAX-Tanuki-65x65.jpg)
![CV SHOW 2026: DELIVAN DEBIUTUJE W EUROPIE I PREZENTUJE NOWĄ STRATEGIĘ FSCV DELIVAN debiutuje globalnie podczas Commercial Vehicle Show, prezentując nową generację pojazdów dostawczych. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/CV-Show-DELIVAN-65x65.jpg)
![GOODYEAR: NOWA GENERACJA OPON CAŁOROCZNYCH VECTOR ALL SEASON 4 Goodyear wprowadza nową generację opony całorocznej, rozwijając segment w przeddzień jego 50-lecia. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Goodyear-Vector-All-Season-4-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: PODWÓJNE WYRÓŻNIENIE NA TIRE TECHNOLOGY AWARDS 2026 Continental po raz kolejny zdobywa tytuł „Producenta opon roku” w konkursie Tire […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Continental-Tire-Manufacturer-of-the-Yea-65x65.jpg)
![TOTALENERGIES: CZY OLEJ SILNIKOWY MUSI BYĆ ZAWSZE TEJ SAMEJ MARKI? Jak podkreśla Adam Klimek, ambasador marki TotalEnergies, to jeden z najczęściej powielanych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/TotalEnergies-65x65.jpg)
![ALPINE: SYSTEM TELEMETRICS W A390 JAKO CYFROWY TRENER KIEROWCY System Alpine Telemetrics w modelu A390 wykracza poza funkcję klasycznych wskaźników, oferując […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Alpine-Telemetrics-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
