GENEWA 2012: DACIA – KOLEJNE NOWOŚCI

Na salonie samochodowym w Palexpo w Genewie gwiazdą na stoisku Dacii był kompaktowy van Lodgy, którego odbyła się światowa premiera. Ale to nie wszystkie nowości marki – pokazano też serię limitowaną Duster DELSEY oraz Sandero Stepway 2.

SERIA LIMITOWANA DUSTER DELSEY

Awangardowe – każda na swój sposób – marki Dacia i DELSEY oferują w postaci serii limitowanej Duster DELSEY połączenie designu z funkcjonalnością. Duster DELSEY, opracowany na bazie wersji Lauréate Dacii Duster, wyróżnia się sportowym wyglądem.

Na zewnątrz sportowy charakter widoczny jest w takich elementach jak obudowy lusterek bocznych i aluminiowe obręcze kół w kolorze metalizowanym ciemnoszarym, czarne obudowy reflektorów i chromowana końcówka rury wydechowej. Opracowany specjalnie dla tej serii szarooliwkowy kolor lakieru stanowi idealne dopełnienie sportowego wyglądu.

We wnętrzu możemy zobaczyć wysokiej klasy tapicerkę i starannie wykończone detale: dywaniki podłogowe z czerwonym obszyciem, czerwone przeszycia na skórzanej kierownicy i dźwigni zmiany biegów oraz deskę rozdzielczą i obramowania wylotów nawiewu w kolorze szarym metalicznym.

Logo DELSEY jest widoczne nad lewym tylnym błotnikiem i na listwach progowych. W bagażniku klienci znajdą walizkę DELSEY Cross Trip zachęcającą do natychmiastowego wyruszenia na spotkanie z przygodą.

SANDERO STEPWAY 2

Pokazany na targach motoryzacyjnych Stepway, traperska wersja Sandero, pojawia się obecnie w nowej odsłonie jako Stepway 2 o jeszcze bardziej wyrazistym stylu. Do dostępnych obecnie metalizowanych kolorów nadwozia (czerwień ognista, szary platynowy i szary Comete), dochodzi teraz brązowy Cajou zapożyczony od Dustera i zapewniający bardziej sportowy wygląd.

Wnętrze Sandero Stepway 2 zostało całkowicie zmienione, aby podkreślić jego traperskie zacięcie: oznakowanie Stepway, nowa tapicerka ze skóry ekologicznej łączonej z tkaniną, kieszenie z siatki itd. Klient ma obecnie wybór między dwoma wystrojami wnętrza w zależności od preferowanego dominującego koloru – pojawiającego się na centralnym panelu, klamkach, pasach bezpieczeństwa, bokach siedzeń i przeszyciach: szarego dla zwolenników dyskrecji i czerwonego dla ludzi z pasją. Dostępny w opcji pakiet skórzany obejmuje skórzaną tapicerkę (łączoną ze skórą ekologiczną) oraz pokrytą czarną skórą kierownicę i gałkę dźwigni zmiany biegów.

Sandero Stepway 2 oferuje nowe radio z pilotem przy kierownicy i możliwością podłączenia urządzeń zewnętrznych za pomocą gniazd USB i Jack w panelu oraz z telefonicznym zestawem Bluetooth.

Na niektórych rynkach pojawi się nowy silnik 1,6 litra 105 KM na bioetanol, spełniający kryteria znaku Dacia ECO², łączący wysoką moc z poszanowaniem środowiska.