GENEWA 2012: NOWY FORD B-MAX – DEBIUT PO ROKU

Firma Ford planuje uroczystą premierę nowego, miejskiego Forda B-MAX, która będzie atrakcją tegorocznego salonu samochodowego w Genewie. Prezentacji nowego modelu w Genewie dokona Allan Mulally, prezes i dyrektor generalny firmy Ford Motor Company. Innowacyjna stylistyka oraz pełne zaawansowanie technologiczne to zalety nowego modelu.

Debiut modelu na targach motoryzacyjnych w wersji produkcyjnej odbędzie się dokładnie w rok po prezentacji pojazdu koncepcyjnego podczas poprzedniej edycji salonu IAA.

– Ford B-MAX łączy ekscytującą stylistykę z atrybutami, których kiedyś można było oczekiwać tylko w większych modelach – wyjaśnia Stephen Odell, prezes i dyrektor generalny firmy Ford of Europe. To zupełnie nowy model, który w segmencie małych samochodów spełniał będzie bardzo wysokie oczekiwania coraz szerszej grupy klientów.

Aby przygotować Forda B-MAX do produkcji seryjnej, opracowano zupełnie nową konstrukcję drzwi. Wsiadanie czy pakowanie bagażu jest teraz jeszcze prostsze, bowiem słupki środkowe zostały zintegrowane z drzwiami. Jak na kompaktowy model w tak przystępnej cenie, Ford B-MAX wyróżnia się niezwykle wysoką jakością materiałów i wykonania, oraz wszechstronnością możliwości adaptacyjnych wnętrza i największą w swojej klasie przestrzenią bagażową.

W momencie debiutu rynkowego w dalszej części roku, Ford B-MAX dostępny będzie z mocnym, wydajnym silnikiem benzynowym EcoBoost o pojemności 1.0 litra oraz rodziną jednostek wysokoprężnych Duratorq TDCi.