GENEWA 2012: OPEL MOKKA POSZERZA HORYZONTY

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie odbędzie się światowa premiera nowego Opla Mokka – SUV-a typu subcompact. Dla marki jest to odzwierciedlenie motta tegorocznych targów motoryzacyjnych Palexpo, które brzmi: „Driving into the future” („Droga do przyszłości”).

Opel jest pierwszym niemieckim producentem w bardzo modnym ostatnio segmencie SUV-B.

Mokka ma długość wynoszącą 4,28 metra, ale może bez problemu pomieścić pięć osób, dzięki wyżej usytuowanym fotelom. Model powstał w oparciu o filozofię Opla łącząc ciekawą stylistykę z innowacyjnymi technologiami i wysokiej klasy funkcjonalnością, dzięki czemu auta stają się atrakcyjne dla szerszego grona klientów.

Dynamiczną jazdę zapewniają trzy paliwooszczędne jednostki napędowe, w tym silnik benzynowy o pojemności 1,6l, o mocy 85 kW/115 KM i odmiany Turbo o mocy 103 kW/140 KM i pojemności 1,4l oraz silnik 1.7 CDTI o mocy 93 kW/130 KM. Bezpieczeństwo zostało zwiększone dzięki nowoczesnym technologiom wprowadzonym do segmentu SUV B, takim jak systemy wspomagania kierowcy (Driver Assistance Systems), oparte na systemie kamer przednich Opel Eye, a także kamer tylnych.

W nowym Oplu Mokka dostępny jest zarówno napęd na przednie koła, jak i napęd na wszystkie koła 4×4. System napędu na wszystkie koła zapewnia wysoki poziom stabilności i bezpieczeństwa, zwiększając równocześnie zdolność Mokki do radzenia sobie w bardziej surowych warunkach. Gdy panowanie nad pojazdem i przyczepność zostają wystawione na próbę, system automatycznie i płynnie przenosi moc na tylne koła.

Standardowe urządzenia poprawiające wrażenia jazdy Mokką we wszystkich wersjach obejmują elektroniczną kontrolę stabilności Electronic Stability Control (ESC), kontrolę trakcji Traction Control (TC), a także systemy Hill Start Assist (HSA) i Hill Descent Control (HDC), które zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy, ułatwiając ruszanie na dużych nachyleniach.