GENEWA 2012: PREMIERY KONCEPCYJNYCH SUZUKI

Podczas salonu samochodowego w Genewie, Suzuki zaprezentuje modele koncepcyjne, charakteryzujące się najnowocześniejszymi technologiami. Są one czytelną wskazówką, że japoński producent, znany z innowacji w segmencie aut kompaktowych, rozpoczyna nową epokę w rozwoju firmy.

G70

To pierwszy z kompaktowych samochodów Suzuki nowej generacji. Waży zaledwie 730 kg, a opór powietrza jest o 10 procent niższy w porównaniu do obecnych modeli Suzuki z tego segmentu.

Parametry auta są efektem zaangażowania projektantów Suzuki w zmniejszenie ciężaru auta oraz podniesienie jego walorów aerodynamicznych – w rezultacie emisja CO2 wynosi zaledwie 70 g/km (dane dla silnika benzynowego).

Swift Range Extender

Kompaktowy samochód z napędem elektrycznym i generatorem ładującym, napędzanym przez silnik spalinowy.

Od chwili zaprezentowania na Salonie Samochodowym w Genewie w 2010 roku hybrydowego Swifta, opartego na poprzednim modelu, Suzuki poczyniło znaczący krok naprzód w technologii pojazdów ekologicznych.

W tym roku bohaterem prezentacji będzie Swift Range Extender, stworzony na bazie obecnego modelu. Samochód może pokonać 30 km (zasięg szacowany na podstawie testów w określonych warunkach – rzeczywisty może podlegać wahaniom w zależności od warunków jazdy / pogodowych), korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego i w pełni naładowanego akumulatora.

Zasięg pojazdu można zwiększyć, wykorzystując ładowanie akumulatora poprzez generator napędzany silnikiem spalinowym.

W porównaniu do innych samochodów elektrycznych, które są zasilane wyłącznie z baterii, Swift Range Extender ma mniejszy akumulator litowo – jonowy, który szybciej się ładuje, mniej waży, wymaga mniej prądu i jest tańszy w eksploatacji.