GENEWA 2013: NOWY CITROEN C3 Z SZYBĄ ZENITH

C 1_13D5_02

Nowy Citroen C3, którego światowa premiera odbędzie się z okazji Salonu Samochodowego w Genewie zostanie wprowadzony do sprzedaży w kwietniu br. i przedłuży sukces jednego z najpopularniejszych modeli marki, którego sprzedaż od 2002 roku osiągnęła blisko 3 miliony egzemplarzy.

Nowy Citroen C3 to bardziej wyrazisty styl, nowy design przodu samochodu i nowe światła tylne. Créative Technologie przekładają się przednią szybę Zénith, zapewniającą świetną widoczność oraz na nowe, bardziej efektywne silniki (w tym PureTech). Większy wybór elementów wyposażenia, takich jak kamera cofania, która ułatwia codzienne manewrowanie czy nowe tapicerki poprawiają wygodę i zwiększają przyjemność jazdy.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Nowy Citroen C3 jest modelem o łagodnej w swej krągłości i jednocześnie dynamicznej sylwetce. Przód zyskał nowy wyraz, m.in. dzięki podkreśleniu go wbudowane światła dzienne LED. Światła tylne również zostały zmodyfikowane. Nowy, atramentowy lakier Bleu Encre wzbogaca paletę dostępnych lakierów.

Wnętrze jest wykończone materiałami wysokiej jakości. Należą do nich chromowane elementy dekoracyjne czy też deska rozdzielcza z miękkiego plastiku, podkreślona listwą występującą w różnych wariantach kolorystycznych. Nowe tapicerki są dobrane kolorystycznie do deski rozdzielczej. Zestaw wskaźników z białym podświetleniem wprowadza akcent nowoczesności.

INTELIGENTNA KONSTRUKCJA

C3 ma wymiary: 3,94 m długości, 1,71 m szerokości i średnicę zawracania wynosząca 10,2 m. Jest więc doskonale przystosowany do ruchu miejskiego. Zwarta sylwetka została zaprojektowana bez uszczerbku dla przestronności wnętrza. Auto oferuje dużą przestrzeń w kabinie, pojemność bagażnika wynoszącą 300 litrów, a także liczne schowki (m.in. w konsoli, schowku centralnym czy w środkowym podłokietniku). Wysoka pozycja za kierownicą gwarantuje komfort prowadzenia, a co za tym idzie – bezpieczeństwo podróżowania.

C 2_13D25_01

Widoczność zdecydowanie poprawia szyba Zénith jest osiągnięciem technologicznym. Pole widzenia pasażerów z przodu jest większe aż o 80 stopni do góry. Wyjątkowa długość szyby w połączeniu z cienkimi słupkami otwiera kierowcę i pasażerów na otaczający krajobraz. Stopniowane przyciemnienie umożliwia łagodne przejście od silnej ochrony przeciwsłonecznej nad pasażerami z przodu do standardowej przezroczystości szyby przedniej.

Liczne przeszklone powierzchnie i rozpylacz zapachów sprawiają, że podróżowanie staje się jeszcze przyjemniejsze.

Nowoczesny Citroen C3 może być wyposażony w kamerę cofania, która ułatwia codzienne manewrowanie, czy też w radio CD mp3, Connecting Box (zestaw głośnomówiący Bluetooth, wejścia jack i USB), system nawigacji eMyWay czy Hifi System.

DYNAMICZNY I ŻYWIOŁOWY

Nowy model radzi sobie swobodnie zarówno w ruchu miejskim jak i w trasie dzięki optymalnie zestrojonemu układowi jezdnemu, odpowiednio dostosowanej masie, doskonałym parametrom aerodynamicznym (Cx 0,30) oraz gamie efektywnych i elastycznych silników.

Może być wyposażony w 3-cylindrowe benzynowe silniki nowej generacji PureTech o pojemności skokowej 1.0 oraz 1.2 litra, wykazujące niski poziom zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla, a jednocześnie zapewniające dynamikę jazdy. Nowa generacja silników stała się przedmiotem 52 zgłoszonych patentów w zakresie obniżenia masy, uzyskania bardziej zwartej budowy, optymalizacji spalania i zmniejszenia oporów.

Silniki PureTech zapewniają zmniejszenie zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla o około 25 proc. VTi 68 i VTi 82 spalają i emitują w przedziale od 4,3 do 4,5 l/100 km i od 99 do 104 g CO2/km. Ofertę silników benzynowych uzupełnia jednostka VTi 120 dostępna z manualną i automatyczną skrzynią biegów.

W ofercie jest też 5 silników wysokoprężnych, z których 3 występują w technologii mikro-hybrydowej e-HDi, z najbardziej skutecznym na rynku systemem Stop&Start (HDi 70, e-HDi 70,HDi 90, e-HDI 90, e-HDi 115).