GENEWA 2013: NOWY SEAT LEON SC – TRZYDRZWIOWY

SEAT 3-LEON-SC-024-h

Podczas 83. Salonu Samochodowego w Genewie, Seat zaprezentował nowego SEAT-a Leon SC. Po raz pierwszy w historii model dostępny będzie w wersji 3-drzwiowej. Jest to jego światowa premiera.

– Po raz pierwszy w historii gama Leonów powiększyła się wkraczając na nowe terytoria. Dynamiczna stylistyka nowego SC obiecuje przyjemność z jazdy, nie tracąc nic ze swojej praktyczności. SC to drugi rozdział w rozwoju rodziny Leona, mającej odgrywać kluczową rolę w budowaniu przeszłego sukcesu Seata – powiedział przemawiający na wieczorze medialnym James Muir.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Nowy Seat Leon SC został zbudowany w oparciu o nową architekturę modułowej płyty podłogowej MQB. Leon SC jest o 35 mm krótszy i o 13 mm niższy niż wersja pięciodrzwiowa. Dzięki temu stylistyka auta uderza agresywną elegancją zamkniętą w nadwoziu sportowego coupe.

SEAT 2-LEON-023-h

Zmniejszenie długości samochodu nie odbiło się negatywnie na praktyczności auta. Leon SC oferuje wystarczającą przestrzeń zarówno nad głową, jak i na nogi oraz kolana osób podróżujących z tyłu. Co więcej, pojemność bagażnika jest taka sam jak w wersji pięciodrzwiowej i wynosi 380 litrów. Oczywiście nie brakuje w nim też nowoczesnych systemów.

Nowy Seat Leon SC to kolejny krok w trwającej ofensywie modelowej hiszpańskiego producenta po przeprojektowanej Ibizie oraz zaprezentowanych niedawno Toledo, Leonie oraz Ibizie Cupra. Przed końcem 2013 roku do rodziny Leona dołączy wersja kombi – Sports Tourer.

Sprzedaż nowego Leona SC w Hiszpanii rozpocznie się w Maju 2013.

SEAT 1-LEON-650-015-h