GENEWA 2013: PREMIERY MITSUBISHI NA ŻYWO

M 1_DSC_9286

Entuzjaści marki Mitsubishi będą mogli 5 marca obejrzeć na żywo internetową transmisję konferencji prasowej z Genewy, podczas której firma zaprezentuje światowe premiery dwóch modeli koncepcyjnych: Mitsubishi Concept GR-HEV i Mitsubishi Concept CA-MiEV.

Podczas salonu samochodowego w Genewie swoje europejskie debiuty będą także świętować Mitsubishi Outlander PHEV – pierwszy na świecie seryjny samochód elektryczny typu SUV ze stałym napędem na cztery koła oraz miejski samochód Mitsubishi Space Star.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Mitsubishi Concept GR-HEV (Grand Runner-HEV) – The Sport Utility Hybrid Truck jest sportowo- użytkowym pickupem o ładowności jednej tony z napędem hybrydowym. Wytrzymały, ładny i ponadprzeciętnie funkcjonalny pickup sportowo-użytkowy z napędem na wszystkie koła i hybrydowym, elektrycznym układem napędowym HEV został wyposażony w wysokoprężną jednostkę Clean Diesel oraz silniki elektryczne. Prostszy i tańszy od EV oraz PHEV, układ napędowy HEV to rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w codziennej eksploatacji pickupów.

Mitsubishi Concept CA-MiEV (Compact & Advanced technology-MiEV) to podmiejski samochód elektryczny. Jako wizytówka nowych technologii, które firma MMC planuje wprowadzić w swoich modelach w najbliższej i nieco odleglejszej przyszłości, eleganckie koncepcyjne Mitsubishi Concept CA-MiEV ma wykorzystywać elektryczne układy napędowe nowej generacji oraz niezwykle pojemne akumulatory. Ponadto pojazd wyróżnia się niską masą własną oraz znakomitymi właściwościami aerodynamicznymi. Dzięki 300-kilometrowemu zasięgowi samochód z powodzeniem sprawdzi się w codziennym użytkowaniu poza miastem. Kolejne innowacyjne rozwiązania to system bezprzewodowego ładowania wykorzystujący technologię rezonansu magnetycznego, funkcje aktywowane przy pomocy smartfona itd.

M 2_HEV_preview

Salon Samochodowy w Genewie będzie również miejscem europejskiej premiery nowych modeli Outlander PHEV oraz Space Star. Nowy Outlander Plug-in Hybrid EV będzie pierwszym samochodem seryjnym wytwarzanym przez popularnego producenta, który już od początku jest budowany z uwzględnieniem układów napędowych typu ICE lub PHEV. Innowacyjny układ napędowy nowego Outlandera PHEV, obejmujący silnik elektryczny z przodu, silnik elektryczny z tyłu oraz silnik benzynowy/generator z przodu, daje możliwość pracy w trzech trybach – elektrycznym – Pure (dwa silniki elektryczne, 4WD, EV), hybrydowym szeregowym – Series (dwa silniki elektryczne, 4WD, tryb EV przy wsparciu ze strony generatora) i hybrydowym równoległym – Parallel (silnik spalinowy wspierany dwoma silnikami elektrycznymi napędzającymi wszystkie koła).

System Mitsubishi Plug-in Hybrid umieszczony w nowym Outlanderze zapewni duży zasięg – około 900 kilometrów i bardzo niskie spalanie – ok. 1,9 l./100 km. Mitsubishi Space Star to globalny, nieduży samochód, który wyróżnia się najniższym zużyciem paliwa w tym segmencie, jest kompaktowy i łatwy w prowadzeniu.

TRANSMISJA Z GENEWY

Konferencja prasowa firmy Mitsubishi Motors Corporation podczas 83. Salon International de l’Automobile rozpocznie się 5 marca o godzinie 8:15 i można ją będzie obejrzeć na żywo za pośrednictwem strony www.mitsubishi-media.co.uk w sekcji wideo lub na stronie www.ustream.tv/channel/mitsubishiuk. Na tym kanale można oglądać konferencję tylko za pośrednictwem komputera, iPada, iPhone’a lub urządzenia mobilnego z systemem Android.