GENEWA 2013: RENAULT CAPTUR – SUV, VAN, KOMPAKT

Renault 1_42128

Renault prezentuje model Captur, swój pierwszy miejski crossover, który w założeniu łączy ze sobą wysoko umieszczone miejsce kierowcy typowe dla SUV-ów, możliwości zmiany konfiguracji typowe dla vanów oraz zwrotności i prowadzenie typowe dla samochodów kompaktowych.

Łagodne, płynne, wyważone kształty i atrakcyjny design Renault Captur zostały zainspirowane samochodem koncepcyjnym Captur, po którym nowy crossover odziedziczył styl i nazwę. Kształt nowego crossovera Renault zyskuje na dynamice dzięki wysuniętej do przodu i pochylonej przedniej szybie. Jego kompaktowe wymiary i zwiększony prześwit, duże koła i osłony dolnej części nadwozia pozwolą na odkrywanie ukrytych dotąd uroków codzienności.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Captur oferuje liczne możliwości personalizacji i zwraca uwagę dwukolorowym nadwoziem z dachem i słupkami odcinającymi się od koloru dolnej części nadwozia.

Renault 2_42124

W środku jak van

Pomimo swoich kompaktowych wymiarów (4,12 m) Renault Captur jest autem o przestronnym wnętrzu, co potwierdza wysunięta szyba przednia i duże wymiary kabiny.

Barwne wnętrze jest przyjemne, ciepłe i sprzyja wypoczynkowi. Wrażenie to dodatkowo wzmacniają możliwości personalizacji obejmujące liczne strefy wnętrza, opcje kolorystyczne i wzory. Nowe Renault jest tak funkcjonalne i komfortowe jak w przypadku vana: wysoko umieszczone miejsce kierowcy, duży bagażnik, liczne możliwości aranżacji wnętrza i innowacyjne schowki.

Model w standardzie będzie posiadał wyposażenie godne wyższego segmentu: kartę Renault zamiast kluczyka, system wspomagania ruszania pod górę, kamerę i radar cofania.

Renault Captur będzie mógł być również wyposażony w system wspomagania parkowania tyłem lub kamerę cofania oraz nowy, wbudowany tablet multimedialny Renault R-Link z ekranem dotykowym 7”, nawigacją i dostępem do internetu. Wyposażenie uzupełnia system audio z 6 głośnikami, technologią Bluetooth®
z funkcją audio-streamingu oraz system nagłośnienia 3D Sound by Arkamys® zapewniający wysoką jakość dźwięku.

Renault 3_42096

Zwrotność typowa dla aut kompaktowych

Opracowane na platformie nowego Clio, Renault Captur posiada doskonałe właściwości dynamiczne. Trzymanie się drogi, dynamiczne silniki, zwrotność i kompaktowe gabaryty są jego mocnymi stronami.

Jego silniki benzynowe i wysokoprężne, w których zastosowano najnowsze technologie Renault, będą „best in class” pod względem niskiego zużycia paliwa i emisji CO2 – wynosi ona od 96 g CO2/km.

Renault Captur będzie produkowane w zakładzie Renault w Valladolid w Hiszpanii. Zostanie zaprezentowane w marcu podczas salonu samochodowego Internetional Motor Show Genewa 2013.

Renault _42214