GENEWA 2014: KONCEPCYJNA SKODA VISIONC – COUPE EKO

Sk 1_visionc

Škoda odnawia i rozszerza swoją gamę modeli. Język projektowania dynamicznego i eleganckiego, pięciodrzwiowego modelu VisionC, jest kolejnym krokiem w przyszłość.

Pełen energii, wyrazisty i nasycony emocjami projekt koncepcyjnego, pięciodrzwiowego coupé demonstruje możliwości w innowacyjnej konstrukcji podwozia.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
GENEWA 2014


– Debiut VisionC to kolejny krok w ewolucji designu i rozwoju marki Škoda. Nowy model to ucieleśnienie doświadczenia w zakresie projektowania i technologii, podkreślające dynamizm i wysoką wartość jednej z najstarszych firm samochodowych świata – zauważa Windried Vahland, dyrektor generalny marki.

Sk 2_visionc

VisionC to pięciodrzwiowe, dynamiczne coupé. Połączenie delikatnych, płynnych płaszczyzn z wyrazistymi, mocnymi detalami sprawia, że samochód rzuca się w oczy, a odpowiednio dobrane proporcje jego nadwozia podkreślają kontrast między światłem i cieniem.

Przód nowej Škody emanuje pewnością siebie, podczas gdy tylna część nadwozia jest zaskakująca, wręcz ekstremalna. Nadwozie łączy w sobie ciekawy design, nowoczesne rozwiązania technologiczne, przestronne wnętrze i funkcjonalność, zapewniając przy tym dużo miejsca dla czterech pasażerów oraz ich bagaży.

Pojemny bagażnik i możliwości transportowe to cechy charakterystyczne konceptu. Zaawansowana płyta podłogowa MQB i wynikająca z jej zastosowania efektywność produkcji, współgrają z niską masą pojazdu i dopracowaną aerodynamiką.

Sk 3_visionc

Pod maską VisionC pracuje turbodoładowany silnik 1.4 TSI o mocy 110 KM, który przystosowany jest do zużycia benzyny oraz gazu CNG. Zużycie gazu to tylko 3,4 kg lub 5,1 m3 na kilometr, co przekłada się na emisję dwutlenku węgla na poziomie 91 g/km. Dzięki takim wynikom producent udowadnia, że już dziś atrakcyjne modele ze średniej półki cenowej wykorzystujące konwencjonalne źródła napędu mogą spełniać bardzo wymagające normy czystości spalin EU2020 CO2.

Nowa Skoda VisionC, która jest zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego International de l’Automobile w Genewie.

Sk 4_visionc