GENEWA 2014: MITSUBISHI ODSŁONI TRZY KONCEPTY

Mits 1_gen

Podczas 84. Salonu Samochodowego IAA w Genewie firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zdradzi europejskim klientom część swoich planów na przyszłość.

Japoński producent pokaże trzy najnowsze samochody koncepcyjne, w których główny nacisk położono na design, osiągi oraz wysoką wydajność ekologiczną. Pojazdy te w „rozszerzonej rzeczywistości” prezentują kierunek rozwoju konstrukcji japońskiego producenta i modele, które w niedalekiej przyszłości pojawią się na rynku.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
GENEWA 2014


Są to:

Concept XR-PHEV: kompaktowy crossover w stylu coupé z elektrycznym układem hybrydowym typu plug-in. W samochodzie zastosowano układ PHEV z napędem na przednie koła. System obejmuje jednostkę benzynową MIVEC o pojemności 1,1 litra – wyposażoną w turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk paliwa – lekki, kompaktowy i bardzo wydajny silnik elektryczny oraz akumulator o wysokim napięciu.

Mits 2_gen

Concept GC-PHEV: pełnowymiarowy SUV nowej generacji z hybrydowym system napędu plug-in oraz ze stałym napędem na cztery koła 4WD. Samochód z silnikiem umieszczonym z przodu został wyposażony w architekturę PHEV, obejmującą 3-litrową, benzynową, turbodoładowaną jednostkę V6 MIVEC współpracującą z ośmiobiegową przekładnią automatyczną oraz silnik elektryczny o wysokiej mocy i akumulator o wysokim napięciu. Taka koncepcja napędu gwarantuje doskonałe osiągi w każdym terenie, godne prawdziwego SUV-a.

Concept AR: kompaktowy MPV (samochód wielofunkcyjny) nowej generacji, oferujący mobilność SUV-a i przestrzeń dla pasażerów typową dla konstrukcji MPV. Samochód napędzany jest przez lekki system hybrydowy z napędem pasowym rozrusznika-alternatora (BSG – Belt-driven Starter and Genarator system). System składa się z trzycylindrowego, turbodoładowanego silnika benzynowego o bezpośrednim wtrysku MIVEC o pojemności 1,1 litra, który współpracuje z systemem BSG małej mocy, litowo-jonowym akumulatorem o napięciu 48V oraz przetwornicą prądu stałego (DC-DC).

Outlander PHEV – na dobry początek kolejnych 40 lat

Na genewskim stoisku Mitsubishi Motors pojawi się również Outlander PHEV, który uświetni obchody czterdziestolecia istnienia firmy w Europie, stanowiąc doskonałe uzupełnienie dla trzech innowacyjnych konceptów. Model ten będzie również świętował wielki sukces swojego debiutu w Europie (łącznie ponad 15 000 zamówień, stan na 1 lutego), a zwiedzający będą mogli podziwiać zarówno odmianę produkcyjną, jak i wersję rajdową, która z powodzeniem ukończyła wyczerpujący rajd Asia Cross Country Rally 2013 rozgrywany na dystansie 2000 kilometrów (mitsubishi-motors.com).

Mitsub 3_gen