GENEWA 2014: SEAT LEON CUPRA REKORDZISTĄ NA TORZE

Sea_1

Seat Leon CUPRA przejechał słynny tor Nürburgring, ustanawiając czas 7.58,4 minuty. To nowy rekord dla przednionapędowych, seryjnie produkowanych samochodów.

Wynik został ogłoszony podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych International de l’Automobile w Genewie. Podczas próby na słynnym i wymagającym torze, nowy model poprawił najlepszy dotychczas wynik do ok. 10 sek.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
GENEWA 2014


Na torze Leon CUPRA 280 osiągnął maksymalnie 242 km/h (na odcinku Tiergarten), a średnio – 155 km/h. Za jego kierownicą zasiadł Hiszpan Jordi Gené – oficjalny kierowca Seata w latach 2003-2010 na Mistrzostwach Europy i Świata Samochodów Turystycznych oraz członek zespołu rozwoju modelu.

Wydajność auta wspomagał Pakiet Performance z hamulcami Brembo, 19-calowymi felgami i oponami Michelin Pilot Sport Cup 2.

Seat_2

Design i bogate wyposażenie samochodu idą w parze z solidnym wykończeniem oraz dają dobry stosunek ceny do jakości. Po raz pierwszy Leona CUPRA można mieć w wersji 5- lub 3-drzwiowej.

– Seat to marka młoda duchem. Jej potencjał jest zdefiniowany przez dwa wymiary: ekscytujący design i dynamikę. Potwierdzeniem sukcesu rodziny Leona jest jej nowy model – CUPRA. To najszybszy i najmocniejszy seryjnie produkowane nasze auto, jaki kiedykolwiek zbudowano, a jednocześnie komfortowy i rodzinny samochód dla całej rodziny. CUPRA to ikona naszej marki – powiedział Jürgen Stackmann, prezes Seata.

Na salonie samochodowym Geneva International Motor Show producent przygotował także coś dla fanów ekstremalnego sportu – wyścigowego Leona Cup Racer. Jego 330-konny silnik gwarantuje osiągi zarezerwowane tylko dla najlepszych. Samochód zadebiutuje już w maju tego roku podczas Seat Leon Eurocup i będzie startował w sześciu wyścigach w różnych miastach Europy.

Seat_3