GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: MASERATI POKAZAŁO MODELE GRECALE I MC20

Nowy Maserati Grecale miał swoją dynamiczną premierę na brytyjskiej ziemi – podczas 28. Festiwalu Prędkości w Goodwood

Nowy SUV startował w słynnym podjeździe pod lokalne wzgórze w ramach First Glance Run, czyli wyścigu debiutantów.


Zobacz także:

GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: TOYOTA POKAŻE SWOJE NAJCIEKAWSZE MODELE

GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED 2022


 

W trakcie kultowego wydarzenia, które odbywało się w dniach 23-26 czerwca w Goodwood w hrabstwie West Sussex, Maserati Grecale przechodziło test na trasie o długości 1,16 mili (1,87 km).

Gościem specjalnym marki spod znaku trójzębu był David Beckham, który od 2021 roku jest globalnym ambasadorem Maserati. Ikona światowego sportu, filantrop, biznesmen i pionier stylu przybył na to ważne wydarzenie na pokładzie Grecale Trofeo. Maserati oraz David Beckham są napędzani tą samą pasją; łączy ich ten sam podziw dla nowinek technicznych oraz designu „made in Italy”.

Nowy Maserati Grecale to SUV stworzony z myślą o „wyjątkowej codzienności”. Jest dostępny w trzech wersjach: GT, z 4-cylindrowym silnikiem z układem miękkiej hybrydy (ang. mild hybrid) o mocy 300 KM, Modena, z 4-cylindrową jednostką mild hybrid o mocy 330 KM oraz Trofeo, z mocarnym motorem V6 o mocy 530 KM, bazującym na silniku Nettuno z MC20. I właśnie wariant Trofeo demonstruje widzom w Goodwood swoją waleczność, pokonując słynny podjazd.

Na trasie pojawiło się również MC20, które swoją dynamiczną premierę w Wielkiej Brytanii świętowało podczas zeszłorocznego Festiwalu Prędkości. Dołączy do niego najnowszy model w gamie Maserati – nowy spyder MC20 Cielo. Wprowadzony na rynek w maju 2022 roku waży zaledwie o 65 kg więcej od wersji coupé i ma innowacyjny, chowany szklany dach. Supernowoczesne okno elektrochromowe (inteligentne szkło) daje się błyskawicznie zaciemnić lub rozjaśnić, z przezroczystego na nieprzezroczyste albo odwrotnie, za dotknięciem panelu dotykowego na centralnym ekranie. To zasługa zastosowania technologii dyspersyjnego polimeru ciekłokrystalicznego (PDLC). Dach jest również najlepszy w swojej klasie pod względem izolacji termicznej oraz czasu otwierania i zamykania, który każdorazowo wynosi zaledwie 12 s. Oba modele są zasilane potężnym silnikiem V6 Nettuno wywodzącym się ze świata Formuły 1. Jednostka zapewnia wyjątkowo korzystny stosunek mocy do masy oraz oszałamiające przyspieszenie i prędkość maksymalną; coupé osiąga 100 km/h w około 3 sekundy.

Przez pozostałą część festiwalu MC20 oraz Grecale w wersji Trofeo dwa razy dziennie serwowały widzom ekscytujące przedstawienie, wspinając się na wzgórze Goodwood. Przez całe wydarzenie modele można było zobaczyć w padoku supersamochodów (MC20) oraz w padoku First Glance (Grecale).