GOODYEAR: FORD FOCUS ST NA OPONACH EAGLE

Focus 1_ST_1(1)

Ford wybrał opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 w rozmiarze 235/40 R18 956 XL dla nowego modelu: Focusa ST. Wprowadzone na początku 2011 roku ogumienie w klasie UHP (Ultra High Performance) gwarantuje niezawodność.

Technologia ActiveBraking Goodyeara zwiększa kontakt opony Eagle F1 Asymmetric 2 z nawierzchnią, skracając drogę hamowania o trzy metry na mokrej nawierzchni i o dwa metry na drodze suchej. Opona umożliwia również dłuższe przebiegi przy mniejszych oporach toczenia, co przekłada się na oszczędność w zużyciu paliwa i mniejszą emisję CO2.


Zobacz także:
OPONY


Przedstawiona na paryskich targach motoryzacyjnych w 2010 roku (Le Mondial de l’Automobile), trzecia generacja Focusa ST została całkowicie przeprojektowana, zyskując nową, atletyczną sylwetkę. To samochód o sportowym charakterze, który łączy bezpieczeństwo i komfort w cichym wnętrzu. Jest wyposażony w zaawansowane technologicznie rozwiązania, m.in. nowy system wspomagający pokonywanie zakrętów przenosi moment obrotowy tam, gdzie jest najlepsza trakcja. Prasa motoryzacyjna chwali nowego Focusa ST za mistrzowskie połączenie auta do codziennej jazdy z maszyną o wysokich osiągach.

New Ford Focus ST

– Focus ST i opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 to gwarancja wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Oferowane przez Forda w standardzie boczne poduszki powietrzne montowane w fotelach, a także przednie i tylne kurtyny boczne, to tylko niektóre systemy poprawiające bezpieczeństwo. Podobnie jak dla Forda, również dla Goodyeara bezpieczeństwo jest priorytetem. Dlatego opracowaliśmy technologię ActiveBraking, która zwiększa kontakt opony z drogą podczas hamowania, co umożliwia skrócenie drogi hamowania – powiedział Hugues Despres, dyrektor marki Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Od momentu wprowadzenia na rynek dwa lata temu opony Eagle F1 Asymmetic 2 należą do najpopularniejszych produktów Goodyear zarówno na rynku pierwszego wyposażenia, jak i rynku wtórnym.

Goodyear-Eagle-F1-2jpg