GOODYEAR: NOWE OPONY EFFICIENTGRIP DO SUV-ÓW

W ślad za nagradzanymi oponami z linii EfficientGrip do aut osobowych, Goodyear rozszerza swoją ofertę o model przeznaczony do samochodów SUV oraz z napędem 4×4.

Nowy model łączy w sobie wysoką przyczepność, z której słyną opony EfficientGrip z właściwościami dającymi możliwość zmniejszenia zużycia paliwa, emisji CO2 i generowanego hałasu. Opona jest dostosowana do szerokiej gamy aut SUV/4×4 – od modeli luksusowych poprzez standardowe, kompaktowe, na subkompaktowych kończąc.

EfficientGrip SUV skonstruowano z wykorzystaniem innowacyjnej, oszczędzającej paliwo technologii (FuelSaving Technology). Mieszanka zawiera specjalny polimer, który zmniejsza opór toczenia, zużycie paliwa oraz emisję dwutlenku węgla.

Istotnym elementem opony są również trójwymiarowe (3D) lamele bieżnika, które poprawiają kontakt opony z nawierzchnią i skracają drogę hamowania o kilka metrów. Na poprawę przyczepności opony na mokrej nawierzchni wpływa z kolei wykorzystanie zaawansowanej technologicznie mieszanki, zawierającej specjalne żywice. Aby zminimalizować hałas emitowany przez oponę zastosowano zoptymalizowany układ i sekwencję klocków bieżnika.

Dzięki użyciu w procesie projektowania najnowszych rozwiązań technologicznych, konstrukcja EfficientGrip do SUV-ów zapewnia stałą twardość opony i równomierny rozkład w niej ciśnienia. Parametry te uzyskano w oparciu o komputerowo zoptymalizowane modele, tak więc opona cechuje się wyższymi przebiegami. W porównaniu z poprzednią wersją, opona jest lżejsza, co umożliwia bardziej precyzyjne kierowanie pojazdem i poprawia zachowanie auta na zakrętach.

Europejski rynek pojazdów SUV/4×4 rośnie, według prognoz w 2014 roku w Europie będzie jeździć kilka milionów takich aut. A te samochody będą z kolei potrzebować opon stworzonych specjalnie z myślą o takim rodzaju samochodów.