GRAND PRIX KOREI 2011: FORCE INDIA ZMIENIA NAZWĘ

Sahara Force India – tak się nazywa nowy zespół, który powstał po podpisaniu umowy o sprzedaży części akcji teamu Force India przez jej właściciela, indyjskiego miliardera Vijay Mallyę. Tak więc potwierdziły się wcześniejsze spekulacje, które jeszcze niedawno szef zespołu dementował.

Grupa Sahara należy do Subroto Roya. przejął on 42,5 procent akcji teamu, wypłacając 100 milionów dolarów. Vijay Mallya nadal ma więc większość i zachowuje kontrolę.

– Team wykonuje znakomitą pracę w F1 i pragnę pogratulować dr Vijay Mallya. Jesteśmy mocno podekscytowani współpracą – stwierdził Subroto Roy.

Force India zajmuje obecnie szóstą lokatę w klasyfikacji Konstruktorów (48 pkt.). Adrian Sutil jest jedenasty wśród kierowców (28 pkt.), a Paul di Resta – trzynasty (20 pkt.).

Wiadomością, która z kolei podekscytowała polskich kibiców Formuły 1 jest wypowiedź szefa zespołu Renault, Ericka Boulliera, który stwierdził, że zamierza osobiście porozmawiać z Robertem Kubicą, aby móc zacząć planować przyszłość na sezon 2012.

– Zamierzam zadzwonić do Roberta w tym tygodniu, aby przekonać się, w jakim punkcie się znajdujemy i wtedy zacząć coś planować. Nie wiem jak szybko możemy podjąć decyzję. To nie jest zwykły proces. Musimy się spotkać, musimy porozmawiać, musimy przeprowadzić testy i są kwestie, które on musi wykonać i kwestie, które my także musimy zrobić – powiedział szef Lotus Renault GP na łamach serwisu Autosport.com.

Wcześniej Erick Boullier wyznaczył termin otrzymania odpowiedzi od naszego kierowcy na koniec października.

Tymczasem zespoły już szykują się do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Korei.