GRAND PRIX MEKSYKU 2016: HAMILTON ODRABIA STRATY (META)

gpme1

Startujący z pole position Lewis Hamilton (Mercedes) wygrał wyścig mistrzostw świata Formuły 1 o Grand Prix Meksyku. Tym samym obrońca tytułu zachował szanse na wygranie także tegorocznej edycji.

Partner Brytyjczyka z zespołu Mercedesa, Nico Rosberg był drugi na mecie i nadal przewodzi w klasyfikacji, ale jego przewaga zmalała do 19 punktó.

sponsorenault

Negatywną postacią zawodów był Max Verstappen. Młody kierowca Red Bull Racing już w pierwszym zakręcie był bliski wyeliminowania Rosberga, powodując kolizję z bolidem Niemca. Potem, w trakcie wyścigu “ściął” zakręt, wyprzedzając Sebastiana Vettela. Holender nie słuchał poleceń nakazujących mu oddanie pozycji Niemcowi i za to został ukarany przez sędziów. W rezultacie, choć miał nadzieję na stanięcie na podium – został sklasyfikowany na piątym miejscu.

Trzeci był Sebastian Vettel (Ferrari), ale nadzieję na punkty ma Daniel Ricciardo (Red Bull). Niemiec może jeszcze je stracić, gdyż jest podejrzany o zmianę kierunku jazdy podczas hamowania. Sprawa zostanie wyjaśniona przez sędziów po dokładnej analizie zdarzenia.

gpme2

Do mety dojechało aż 21 zawodników. Bliski zdobycia pierwszych punktów dla Saubera był we Meksyku Marcus Ericsson (był ostatecznie 11-ty). Punktów tym razem nie wywalczyli także kierowcy Renault.

PILNE: Niemiec Sebastian Vettel otrzymał 10 sekund kary i na piąte miejsce w klasyfikacji Grand Prix Meksyku. trzecie miejsce zajął ostatecznie Daniel Ricciardo (poniższe wyniki i klasyfikacje są zweryfikowane).