GREENWAY INFASTRUCTURE POLAND MA NOWEGO PREZESA

Stacja_ladowania1

Greenway Infrastructure Poland powołała Rafała Czyżewskiego na Prezesa Zarządu spółki. Będzie on odpowiedzialny za strategię, relacje inwestorskie, podnoszenie satysfakcji klienta, reprezentowanie oraz zarządzanie firmą.

GIP buduje aktualnie pierwszą kompleksową sieć dostępnych publicznie stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w naszym kraju.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Rafał Czyżewski ma duże doświadczenie w zakresie zarządzania na stanowisku kierowniczym w branży energetycznej w Polsce. W latach 2011 – 2015 był Prezesem Zarządu Energa- Operator SA, operatora sieci energetycznych, o rocznych obrotach przekraczających 1 mld euro, zatrudniającego 6 000 pracowników i obsługującego 3 miliony klientów. Teraz dołącza do Greenway, po tym jak doradzał firmie od momentu jej wejścia na polski rynek w 2016 roku.

– Bardzo cieszę się na to nowe wyzwanie i z faktu dołączenia do zespołu, który już aktywnie działa na polskim rynku. Polska w wielu aspektach dopiero zaczyna rozwijać elektro- mobilność. To, co robi Greenway niewątpliwie będzie miało ogromny wpływ na postęp w tej dziedzinie. Infrastruktura, którą budujemy połączy nas z naszymi sąsiadami na północy i zachodzie, a także pomoże rozwiązać niektóre z naszych problemów związanych z zanieczyszczeniami powietrza spowodowanymi przez transport. To projekt, który zmienia reguły rynkowej gry i jestem dumny, że mogę zaangażować się w niego jako Prezes Zarządu – mówi Rafał Czyżewski.

Greenway buduje pierwszą kompleksową sieć publicznie dostępnych stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Pozwoli ona kierowcom aut elektrycznych podróżować po całym kraju, jak również ułatwi komunikację z zagranicą, gdzie e-mobilność jest już popularna. Zgodnie z planami Greenway, pierwsze 75 stacji ładowania ma zostać ukończone do marca 2018 roku.

– Jest mi bardzo miło ogłosić naszą współpracę z Rafałem. Wniesie on do istniejącego zespołu swoje olbrzymie doświadczenie w zakresie zarządzania, potwierdzone wieloletnimi sukcesami w branży energetycznej. Mamy pewność, że doskonale wie, jak zadbać o wysokiej jakości obsługę klienta. Jego zamiłowanie do innowacji, wiedza o polskiej energetyce i dążenie do poprawy środowiska naturalnego w Polsce są cechami, które niezwykle doceniamy. Wzmocnienie naszego polskiego zespołu dowodzi naszej determinacji do rozwoju tutejszej sieci, podobnie do projektu realizowanego przez nas wcześniej na Słowacji. To ważny krok na naszej drodze do świadczenia kompleksowych usług związanych z elektro- mobilnością w całej Europie Środkowo- Wschodniej. Liczymy na rozbudowę ekosystemu pojazdów elektrycznych w Polsce w nadchodzących latach, z udziałem Greenway pod przewodnictwem Rafała – powiedział Peter Badik, współzałożyciel i partner zarządzający Greenway Infrastructure.

Pierwsza stacja szybkiego ładowania zainstalowana w ramach sieci Greenway została otwarta w warszawskiej Galerii Mokotów, w grudniu 2016 roku. Firma prowadzi obecnie negocjacje z zarządcami innych nieruchomości na terenie całej Polski.

Zanieczyszczenia powietrza, w tym pochodzące z transportu, to znaczący problem w Polsce. Według najnowszych danych Europejskiej Agencji Środowiska, powoduje on każdego roku przedwczesną śmierć ok. 38 tysięcy osób. Pojazdy elektryczne nie powodują emisji spalin, nie wydzielają szkodliwych zanieczyszczeń do powietrza, w tym dwutlenku węgla, głównego źródła globalnych zmian klimatu.

Celem Greenway Infrastructure jest doprowadzenie do sytuacji, w której korzystanie z pojazdów elektrycznych jest szeroko dostępną i preferowaną opcją transportu, a firma jest liderem w dostarczaniu usług ładowania e-pojazdów w Europie Środkowej i Wschodniej. Greenway dąży do tego, aby powstał świat, w którym inteligentne i połączone ze sobą sieci ładowania oraz pojazdy elektryczne tworzyłyby nowy system energetyczny oparty o odnawialne źródła, energetykę prosumencką, aplikacje magazynowania energii i systemy informatyczne.