HALLS WINTER RALLY UTENA Z POLSKIMI ZAŁOGAMI

Rzeznik_Mazur_1 Rally

Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur wystartują w Halls Winter Rally Utena 2013. Polska załoga pojedzie Mitsubishi Lancerem Evo X grupy R. Zawody na Litwie odbędą się w sobotę 25 stycznia.

Trasa rajdu na Litwie składa się z dwóch pętli po sześć odcinków specjalnych.


Zobacz także:
RAJDY


Maciej Rzeźnik: Cieszę się, że tak szybko możemy rozpocząć starty w tym roku. To wspaniale zorganizowany rajd, a zapowiada się również, że odbędzie się w prawdziwie zimowych warunkach. To mnie bardzo cieszy, bo będziemy mieli okazję ścigania się po śniegu, a to wspólnie z Przemkiem – po prostu uwielbiamy. Podchodzimy do tego startu bardzo poważnie. Wystartujemy Mitsubishi Lancerem Evo X w grupie R. Samochód przygotowała i serwisować będzie firma Stec Ralliart. Muszę przyznać, że jestem zachwycony możliwościami Lancera, którego testowaliśmy w zeszłym tygodniu w Bieszczadach. Mam nadzieję na doby wynik i chciałbym, aby konfrontacja z zagranicznymi załogami wypadła dla nas jak najkorzystniej. Chcemy dobrze przepracować zimę, a ten start to idealna okazja do szlifowania formy i doskonalenia jazdy. Do zobaczenia na mecie!

Przemysław Mazur: Lubię ten rajd i przyznam, że bardzo chcieliśmy wystartować tutaj po raz kolejny. Uważam, że rywalizacja z bardzo szybkimi i doświadczonymi zawodnikami na ich lokalnych trasach jest wręcz idealnym przygotowaniem się do kolejnego sezonu w Mistrzostwach Polski. Do tego trasy tych zawodów są bardzo mądrze zaplanowane, a organizacja i gościnność stoją na wysokim poziomie. Zdecydowaliśmy się na start Mitsubishi Lancerem Evo X, a jego przygotowanie przez Stec Ralliart gwarantuje nam, że będziemy mogli skupić się na jak najszybszym pokonywaniu kolejnych kilometrów trasy. Podczas naszych testów w zeszłym tygodniu udało nam się znaleźć dobre ustawienia zawieszenia i uważamy, że powinny bardzo dobrze pasować do warunków panujących podczas rajdu na Litwie. Zdajemy sobie sprawę, że konkurencja będzie bardzo silna, a lokalni kierowcy to wybitni specjaliści w jeździe po luźnej nawierzchni. Uważamy, że możemy się tutaj sporo nauczyć, a myślę będziemy również potrafili zaskakiwać dobrymi rezultatami na poszczególnych próbach. Trzymajcie za nas kciuki!

Na liście zgłoszeń widniej jeszcze inne polskie załogi: Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Skoda Fabia R2), Paweł Poletyło i Piotr Białowąs (BMW 318) oraz Krzysztof Skalski i Jakub Mroczkowski (BMW 318 is).