HANOWER 2012: SZEROKA GAMA MODELI OPLA

Podczas tegorocznego salonu IAA Opel zaprezentuje najnowocześniejszą i najbardziej wszechstronną ofertę lekkich pojazdów użytkowych, jaką kiedykolwiek pokazał na Międzynarodowych Targach Pojazdów Użytkowych w Hanowerze.

Jako uzupełnienie szerokiej oferty fabrycznych wersji i adaptacji Opel oferuje specjalistyczne rozwiązania branżowe opracowane we współpracy z autoryzowanymi specjalistami w zakresie adaptacji nadwozia. Kilka takich specjalistycznych modeli można zobaczyć na stoisku Opla D22 w hali 12.

Combo w pięciu wersjach (m. in. furgon chłodnia i furgon pralnia), trzy wersje Vivaro (np. furgon z punktami mocowania ładunku) i pięć modeli Movano (w tym pojazd z nadwoziem skrzyniowym na obniżonej ramie i wywrotką dla służb komunalnych z napędem na cztery koła) pokazują wszechstronność zastosowań pojazdów użytkowych Opla o dopuszczalnej masie całkowitej do 4,5 tony.

Bogata oferta fabrycznych wersji modeli Movano, Vivaro i Combo może zaspokoić właściwie każdą potrzebę w zakresie transportu specjalistycznego. Opel oferuje wąsko specjalistyczne rozwiązania dla poszczególnych branż i dziedzin handlu. Na stoisku Opla w Hanowerze znajduje się na przykład wywrotka Movano z napędem na cztery koła, stworzonym przez specjalistów z firmy Oberaigner.

Z szeroką gamą produktów model Movano staje się doskonałym pojazdem bazowym dla samochodów ratunkowych i pojazdów przeznaczonych dla służb specjalnych wymagających wysokiej mobilności. Dla strażaków Opel zaprezentuje pojazd pożarniczy wyposażony w przenośną pompę strażacką skonstruowaną przez firmę Furtner & Ammer, a OSV (Opel Special Vehicles – pojazdy Opel do zadań specjalnych), filia firmy Opel, stworzyła specjalną policyjną wersję modelu Movano kombi z dwoma obrotowymi fotelami.

Na stoisku Opla znajdzie się również Combo wyposażony w sprzęt pralniczy marki Bott oraz furgon-chłodnia. W zależności od indywidualnych potrzeb pojazdy te są wyposażane w agregat chłodniczy zintegrowany lub montowany na dachu. Akcesoria opcjonalne obejmują listwę zabezpieczającą, podwójne podłogi i szyny do mocowania ładunku.

Bezpieczeństwo przede wszystkim:

Niezwykle istotne w tym zakresie jest prawidłowe zamocowanie ładunku. Uchwyty na drabiny, wykładzina antypoślizgowa i pasy do mocowania ładunków, wchodzą w skład wyposażenia standardowego samochodów Opla. Firma Bott wyposaża kompaktowy zabudowany furgon Combo w sprzęt warsztatowy, a firma Würth zapewnia takie wyposażenie furgonowi Movano.

Na targach IAA w Hanowerze będzie można zobaczyć specjalny system mocowania ładunków firmy VanyCare w furgonie Vivaro z kabiną pasażerską. Furgon ten jest także oferowany z rozwiązaniami wyposażenia wnętrza firmy Sortimo. Liczne systemy zagospodarowania wnętrza mogą zostać dostosowane do potrzeb indywidualnych, tak aby zapewnić porządek przestrzeni ładunkowej i wygodę jej użytkowania.

Opel Movano

Model Movano zdobył Nagrodę dla Niemieckich Samochodów Użytkowych 2012, przyznawaną przez niemiecki magazyn branżowy. Dzięki kilku rozwiązaniom usprawniającym, w tym ulepszeniom silnika, udało się obniżyć zużycie paliwa. Silniki Diesla CDTI o pojemności 2,3 l i mocy 74 kW/100 KM oraz 92 kW/125 KM występują standardowo wraz z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i sprawniejszą pompą olejową oraz pompą wspomagania układu kierowniczego, a także ulepszoną elektroniką sterowania silnikiem. W połączeniu z oponami o niskim oporze toczenia zapewnia to znaczne obniżenie zużycia paliwa: do 7,8 litra oleju napędowego na 100 km i 205 g/km CO2 w modelach Movano o mocy 100 KM i 125 KM z napędem na przednie koła i w wersji furgon.

Na rynku lekkich samochodów użytkowych Opel Movano oferuje jedną z największych liczbę wersji nadwozia – ogółem 188. Dostępne są furgony o czterech długościach i z trzema wysokościami dachu, wersje kombi, różne wersje podwozia i kabiny pasażerskie, jak również podwozia z platformą ładunkową.

Opel Combo

Nowy Combo jest oferowany w 108 wariantach. Tę szeroką ofertę uzupełnia spora gama nowoczesnych układów napędowych (z sześcioma silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi i zasilanymi CNG).

Klienci mają do dyspozycji dwa podstawowe rodzaje nadwozia z krótkimi i długim rozstawem osi (2755/3105 mm). Oba typy nadwozia są dostępne w wersji furgonu lub w wersji z pięcioma do siedmiu miejsc siedzących. Wersja furgon z krótkim rozstawem osi jest też dostępna z dwiema wysokościami dachu. Dzięki tak bogatej gamie modeli Opel Combo doskonale sprawdza się w każdej branży, a także jako samochód rodzinny i turystyczny.

Zabudowany furgon odznacza się imponującymi parametrami: ładowność (do jednej tony łącznie z kierowcą), pojemność ładunkowa (do 4,6 m3), obciążenie tylnej osi (do 1,45 tony), długość ładunku (3400 mm przy złożeniu przedniego siedzenia pasażera), wysokość ładunku (1550 mm), drzwi otwieranie z tyłu (wysokość/ szerokość: 1455 x 1231 mm) i najniższy próg załadowczy (545 mm).

Nowy Opel Combo to także zróżnicowana gama układów napędowych, w tym cztery silniki wysokoprężne, jeden benzynowy oraz jeden zasilany sprężonym gazem ziemnym. Wszystkie jednostki są dostępne w wersji ecoFLEX z technologią Start/Stop. W modelach zasilanych benzyną i gazem zaleca się przeglądy co 30 000 km, a w modelach z silnikiem wysokoprężnym – co 35 000 km.

Opel Vivaro

Vivaro jest również oferowany w szerokim wachlarzu wersji: furgon, kombi, minibus pasażerski i pojazd rekreacyjno- turystyczny. Maksymalna pojemność ładunkowa wynosi do 8,4 m3, ładowność do 1207 kg; może on też wygodnie pomieścić do dziewięciu pasażerów. Występuje w dwóch rozstawach osi, z dwiema wysokościami dachu i w pięciu podstawowych wersjach (furgon, kombi, Tour, Life, platforma ładunkowa).

Standardowe wyposażenie Vivaro obejmuje silnik wysokoprężny Euro-5 wyposażony w filtr cząstek stałych, któremu przyznano prawo używania tzw. zielonej nalepki, uprawniającej do wjeżdżania do chronionych stref niskiej emisji. Silnik CDTI o pojemności 2,0 l jest dostępny w dwóch wersjach mocy: 66 kW/90 KM i 84 kW/115 KM.

Kompleksowa obsługa

Opel szczyci się rozbudowaną siecią serwisową\. Około 6200 punktów serwisowych w całej Europie, z których ponad 3400 specjalizuje się w obsłudze pojazdów użytkowych, to gwarancja szybkiej i profesjonalnej obsługi. Marka proponuje podmiotom gospodarczymi rozwiązania dostosowane do ich potrzeb, jak np. leasing dla klientów biznesowych.