HANOWER 2012: VW CROSS CADDY W 2013 ROKU

Podczas Wystawy Samochodów Użytkowych w Hanowerze zaprezentowana została szeroka paleta modeli Volkswagena. Nowy Cross Caddy uzupełni wiosną 2013 roku na rynku niemieckim paletę modeli Cross. Dołączy zatem do rodziny, do której należą już modele osobowe Polo, Golf i Touran.

Już Caddy Edition 30 znacznie odróżnia się od seryjnego Caddy. Przy Cross Caddy różnice są jeszcze większe: z charakterystycznymi 17-calowymi obręczami Canyon z oponami 205/50 R17 oraz nowym, znanym z Scirocco kolorem lakieru – zielonym Viper, nowy wariant Caddy wyraźnie różni się od wszystkich innych modeli tej serii.

Dzięki zindywidualizowanym elementom wyposażenia zewnętrznego, już przy pierwszym spojrzeniu na nowego Cross Caddy widać, że jest to wyjątkowy model. Czarne osłony nadkoli, progi oraz dolne krawędzie przedniego i tylnego zderzaka sprawiają masywne wrażenie i wyraźnie kontrastują z pozostałymi elementami karoserii pokrytymi lakierem w kolorze nadwozia.

Czarne elementy tworzą jedną całość z progami sięgającymi aż do drzwi. Srebrna osłona podwozia z przodu i z tyłu oraz listwy ochronne na progach uzupełniają terenową stylistykę. Kolejnymi elementami wyróżniającymi model Cross są przyciemnione boczne szyby z tyłu i szyba tylna oraz ciemne światła tylne.

Warianty „Cross” oznaczają się nie tylko specjalną stylistyką, lecz także specjalnie zestawionymi pakietami wyposażenia. Należą do nich oprócz obręczy i pakietu nadwozia także srebrne relingi dachowe, czarne, błyszczące wloty powietrza ze srebrnymi obramowaniami, dwukolorowe przednie siedzenia, podłokietnik z regulacją wysokości i odległości, skórzana kierownica i skórzane aplikacje z popielatymi szwami na gałce dźwigni zmiany biegów i dźwigni hamulca ręcznego, a także kontrastowe elementy poszycia drzwi.

Cross Caddy bazujący na wersji wyposażenia Trendline jest dostępny w wersji pięcio- i siedmioosobowej z krótkim rozstawem osi i w kolorze zielonym Viper lub w jednym z ośmiu innych kolorów.

Dla Cross Caddy, przeznaczonego dla aktywnych indywidualistów, oferowana jest cała paleta napędów – silniki TSI, TDI, na gaz ziemny i LPG o spektrum mocy od 63 kW (86 KM) do 125 kW (170 KM), w tym także wersje z DSG i napędem na wszystkie koła 4MOTION.

Termin wprowadzenia modelu do sprzedaży na polskim rynku nie został jeszcze ustalony.